Lokalizacja:

adres:
83-330 Żukowo
ul. Królowej Jadwigi 6
 
Kontakt:

tel.:
791-850-050
e-mail:
FB:
Podotus to miejsce, w którym profesjonalnie i z troską dbamy o zdrowie i dobry wygląd stóp naszych Klientów.

Zajmujemy się specjalistyczną pielęgnacją stóp , wiemy jak pomóc osobom borykającym się z problemami stóp.

Świadczymy dla Państwa usługi podologiczne :

- usuwanie odcisków, modzeli, zrogowaceń
- zabiegi na pękających piętach i rozpadlinach skórnych
- korekta wrastających i wkręcających paznokci
- skracanie paznokci zdrowych i zmienionych chorobowo
- pedicure medyczny/leczniczy i pielęgnacyjny
- usuwanie brodawek wirusowych
- profilaktyka i pielęgnacja stopy cukrzycowej

W naszym gabinecie oferujemy zabiegi bezpieczne dla pacjenta, gwarantujemy dyskrecję, wysokie standardy higieny i dezynfekcji oraz absolutną sterylność narzędzi użytych do zabiegów dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aparatury i preparatów o szerokim spektrum działania.

Podolog czyli osoba zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją stóp, której zadaniem jest także przekazywanie wiedzy dotyczącej profilaktyki i właściwej pielęgnacji stóp.

Często to podolog jest specjalistą ,który diagnozuje chorobę w jeszcze nierozpoznanym dla Pacjenta stadium i kieruje go do lekarza np. w celu wykonania badania pod kątem infekcji bakteryjnych lub grzybiczych i wdrożenia właściwego leczenia. Z pomocą podologa leczenie np. grzybicy jest skuteczne i trwa krócej.

Dzięki naszej wiedzy ( stale poszerzanej ) i umiejętnościom, pomagamy pozbyć się problemów bólowych w obrębie stóp osobom , którym dokuczają różnego typu dolegliwości np.

- odciski , modzele, zrogowacenia –
to zmiany na stopie powstałe w wyniku reakcji obronnej skóry na ucisk lub tarcie, które można usunąć nawet w trakcie jednej wizyty w naszym gabinecie /w zależności od przypadku /. Podpowiemy jak dbać o stopy aby dolegliwości nie nawracały.

- pękające pięty i rozpadliny skórne –
to częsty problem naszych Klientów. Zaniedbanie takich zmian może prowadzić do infekcji skórnych i ból będzie narastał. Odpowiednio wdrożona terapia oraz właściwe usunięcie zmiany, pozwala cieszyć się dobrym wyglądem stóp na dłużej. Ważne jest aby zabieg został przeprowadzony odpowiednimi narzędziami.

- wrastające paznokcie–
to bolesna dolegliwość , zwłaszcza gdy dodatkowo towarzyszy jej stan zapalny. Pacjenci często udają się do chirurga , który zaleca bolesną, całkowitą lub częściową resekcję płytki paznokcia. Obecnie odchodzi się już od tak inwazyjnych metod. W naszym gabinecie wycinamy wrastający element, jeśli jest to konieczne, zaopatrujemy odpowiednimi środkami, wdrażamy terapie wyciszające stan zapalny lub zakładamy klamry ortonyksyjne , które korygują tor wzrostu paznokcia. Warto zgłaszać się do podologa gdy wrastający paznokieć dopiero zaczyna nam dokuczać, zanim rozwinie się stan zapalny.

- skracanie paznokci zdrowych i zmienionych chorobowo –
z wiekiem lub w wyniku przyjmowania różnych leków ,paznokcie stają się pogrubione, mogą też być zainfekowane przez grzyby lub bakterie, które uszkadzają paznokieć, przez co właściwa pielęgnacja może być trudna, zwłaszcza dla osób starszych. Dysponujemy odpowiednimi narzędziami i sprzętem pozwalającym na fachowe skracanie paznokci . Wizyta w naszym gabinecie jest także zalecana dla osób, które leczą grzybice paznokci – dzięki usunięciu zainfekowanej płytki paznokcia, preparaty lecznicze działają skuteczniej.

-pedicure medyczny/leczniczy –
regularnie wykonywany pedicure medyczny w przypadku osób chorujących na cukrzycę pozwala uniknąć powikłań stopy cukrzycowej, zapobiega powstawaniu ran i chroni przed amputacjami osoby z zaburzeniami czucia i/lub krążenia. Osobom zdrowym, którym dokuczają np. pojawiające się modzele, odciski, zrogowacenia, pękające pięty, nadpotliwość stóp, taki zabieg pomaga utrzymać stopy w dobrej kondycji - właściwie usuwany zmieniony naskórek w połączeniu z pielęgnacją odpowiednimi preparatami i wdrożoną profilaktyką, powoduje ustąpienie zmian lub spowolnienie ich narastania przez co poprawia się komfort chodzenia .

-pedicure pielęgnacyjny –
obejmuje skrócenie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie naturalnych zrogowaceń i zgrubiałego naskórka oraz zaaplikowanie specjalistycznego preparatu pielęgnacyjnego. Wykonany właściwie, tj. z użyciem skalpela, bez przegrzania skóry frezarką i zbyt mocnego obcięcia lub wycięcia paznokcia, pozwala cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami dłużej.

- brodawki wirusowe „kurzajki” –
wywołane są wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, aby wdrożyć skuteczną terapię konieczne jest właściwe rozpoznanie zmiany. Domowe sposoby walki z brodawką mogą prowadzić do rozsiania zmian i wydłużyć proces leczenia.

Zdarza się często, że na własną rękę próbujemy walczyć ze zmianami w obrębie stóp, stosując domowe metody lub specyfiki, bądź też produkty apteczne. Takie działania czasem przynoszą krótkotrwała ulgę albo poprzez macerację naskórka lub zbyt inwazyjne działanie prowadzą do dużo groźniejszych powikłań i zakażeń, co w rezultacie powoduje nasilenie zmian, dyskomfort i stres pacjenta/klienta.

Alternatywą jest wizyta u podologa, który rozwieje wątpliwości, zaproponuje terapię, jeśli to konieczne pokieruje do lekarza specjalisty i zaleci odpowiednią pielęgnację . Wizyty takiej nie trzeba się obawiać : wykonujemy swoją pracę z pasją, wiemy jakie dolegliwości wiążą się z chorobami stóp i nie jedno już widzieliśmy.

Ponadto usługi podologa dostępne są na każdą kieszeń a na terminy wizyt nie trzeba długo czekać.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Konsultacje są bezpłatne. Rozpoznajemy problemy, proponujemy terapię, informujemy o koszcie zabiegu/terapii.


Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr.telefonu 791 850 050