Borzestowska Huta

Borzestowska Huta

(kaszub. Bòrzestowskô Hëta) – wieś kaszubska w Polsce na Pojezierzu Kaszubskim położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Chmielno.

Leży nad zachodnim brzegiem jeziora Raduńskiego Dolnego na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego przy szlaku wodnym "Kółko Raduńskie". Wieś jest siedzibą sołectwa Borzestowska Huta w którego skład wchodzi również miejscowość Łączyńska Huta. W Borzestowskiej Hucie miało swoją siedzibę dowództwo organizacji ruchu oporu Gryf Pomorski.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
LOKALIZACJA