Brodnica Dolna

Brodnica Dolna

(dodatkowa nazwa w j. kaszub. Dólnô Brodnica) – wieś kaszubska w gminie Kartuzy na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na szlaku wodnym "Kółko Raduńskie".

Brodnica Dolna usadowiła się w malowniczym przesmyku pomiędzy jeziorami Ostrzyckim i Wielkim Brodnem w ciągu Drogi Kaszubskiej. Prowadzi tędy również turystyczny szlak kaszubski.

W pobliżu znajdują się punkty widokowe: Jastrzębia Góra i Złota Góra. Kiedyś Brodnica Dolna stanowiła własność rycerską, potem szlachecką, następnie przeszła na własność rodziny Lniskich.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
LOKALIZACJA