Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach

Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach

Projekt „Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji Turystycznej – Bramy Kaszubskiego Pierścienia wraz z kampanią promocyjną” składa się z dwóch części: inwestycyjnej oraz kampanii promocyjnej.

Część inwestycyjna obejmuje budowę Centrów Informacji Turystycznej w miejscowościach: Chmielno, Chojnice, Czarna Dąbrówka, Czersk, Wiele, Garczyn, Lębork, Łeba, Miastko, Wilcze Błota oraz adaptację budynku na potrzeby CIT w Kołczygłowach.

Tytułowe „Bramy” mają za zadanie powitać turystów wjeżdżających na teren Kaszub oraz zainteresować ich bogatą ofertą turystyczną i kulturalną tej części Polski. Sama koncepcja funkcjonowania CIT została określona przez Polską Organizację Turystyczną – Bramy mają spełniać przede wszystkim funkcję informacyjną oraz promocyjną z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych.

Turysta w każdym centrów znajdzie kompleksową informację turystyczną wspomaganą przez najnowsze techniki multimedialne. Budowa Bram Kaszubskiego Pierścienia to poprawa infrastruktury turystycznej, ujednolicenie i polepszenie informacji, którą otrzyma turysta oraz promocja regionu Kaszubskiego Pierścienia w Polsce i zagranicą. Obszar „Kaszubskiego Pierścienia” jest regionem dynamicznie rozwijającej się turystyki, będącej podstawową gałęzią lokalnej gospodarki.

Atrakcyjne położenie, liczne i malownicze jeziora, morze, rzeki, kompleksy leśne, rezerwaty i parki krajobrazowe, a także unikalne zabytki kultury materialnej i niematerialnej stanowią o wysokich walorach turystycznych obszaru „Kaszubskiego Pierścienia”. Obszar KP to teren pięciu powiatów: bytowski, chojnicki, kościerski, kartuski i lęborski.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
LOKALIZACJA
Adres:
83-300 Kartuzy
ul. Klasztorna 1
Telefon:
58 684-02-01
E-mail:
WWW: