Trasa chmieleńska

Trasa chmieleńska

Krótki szlak rowerowy liczący niespełna 7 kilometrów długości, wiodący z Kartuz do Rekowa.

Trasa rozpoczyna się w Kartuzach i wiedzie wzdłuż jeziora Karczemnego, okolice miejscowości Kosy, kończąc bieg w miejscowości Rekowo. Dominującą nawierzchnię stanowią drogi asfaltowe.

Poza pięknymi krajobrazami, po drodze warto również zobaczyć Kolegiatę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach, punkt widokowy Ławka Asesora z którego rozpościera się panorama Kartuz oraz Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie.

Odpocząć można korzystając z usług Ośrodka Wypoczynkowego "Krefta" i Kaszubskiej Oazy Zdrowia "Wichrowe Wzgórze" w Chmielnie. Trasa oznaczona jest kolorem niebieskim.

Atrakcje na trasie:
- Kolegiata pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach
- punkt widokowy Ławka Asesora w Kartuzach

Atrakcje w okolicy:
- Biskupia Góra (224 m n.p.m.) z punktem widokowym
- Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie
- Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie
- grodzisko w Chmielnie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.