Trasa rowerowa - Kaszebsko Stegna

Trasa rowerowa - Kaszebsko Stegna

Trudna trasa po kaszubskich wzgórzach przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów.

Liczy niespełna 20 km , ale mocno "daje w kość". Prowadzi przez najpiękniejsze tereny Kaszub dając swój początek u podnóża najwyższego wzniesienia na Pomorzu - Wieżycy. Warto wejść na sam szczyt by z wieży widokowej podziwiać wspaniały widok na tą cześć Kaszub.

Oprócz tego obowiązkowym punktem wycieczki jest Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Ciekawostką jest natomiast cmentarzysko kurhanowe we wsi Uniradze. Trasa kończy się w centrum Stężycy. Oznakowanie koloru czerwonego.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.