Trasa rowerowa - Szlakiem Hutniczym

Trasa rowerowa - Szlakiem Hutniczym

Rowerowa trasa prowadząca prawie wyłącznie przez miejscowości pohutnicze - ok. 28 km. Przystanek kolejowy Wieżyca - Kamienne Wesele.

Szlak Hutniczy to nowa trasa rowerowa na terenie Gminy Somonino, która ma prowadzić prawie wyłącznie przez miejscowości pohutnicze. Oprócz śladów dawnych układów ruralistycznych i reliktów tradycyjnej zabudowy w czasie drogi można obejrzeć oryginalne rozległe widoki na środkową część Pojezierza Kaszubskiego, zobaczyć stare cmentarze i kościół poewangelicki w Połęczynie, a także liczący ponad 100 lat zespół dworski rodu Hoenów w Borczu.

Trasa liczy łącznie około 28 km. Na jej pokonanie wraz ze zwiedzaniem trzeba przeznaczyć co najmniej pół dnia. Oznakowanie szlaku w terenie mają stanowić tablice informacyjne z mapą oraz tabliczki z sylwetką roweru i paskiem zielonego koloru oraz podpisem „Szlak Hutniczy”. Tablice informacyjne z trasą szlaku oraz krótkim jej opisem w miejscowościach: Rybaki, Połęczyno oraz Borcz. Małe tabliczki z sylwetką roweru przy wszystkich ważniejszych skrzyżowaniach na trasie. Trasę rozpoczyna się od przystanku kolejowego Wieżyca, a kończy przy Kamiennym Weselu w Trątkownicy.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.