Trasa rowerowo - samochodowa - Droga Kaszubska

Trasa rowerowo - samochodowa - Droga Kaszubska

Trasa turystyczna, która rozpoczyna się w Garczu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 211 Kartuzy - Sierakowice i kończy się na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 20 Kościerzyna - Żukowo.

Droga Kaszubska przebiega poprzez Chmielno, Zawory, Ręboszewo, Brodnicę Dolną, Ostrzyce i w bezpośrednim sąsiedztwie Wieżycy.

Na trasie Drogi Kaszubskiej znajdują się jeziora Łapalickie, Białe, Kłodno, Małe Brodno, Wielkie Brodno i Ostrzyckie.

Zbudowano ją w latach 1965-1967 z inicjatywy Bernarda Szczęsnego, jako drogę krajobrazową. Umożliwia ona dojazd do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków ziemi kaszubskiej. Polecamy ją, przede wszystkim turystom zmotoryzowanym. Można pokonać ją również rowerem, lecz duży ruch samochodów powoduje, że trzeba zachować szczególną ostrożność.

Droga wije się między jeziorami, zalesionymi zboczami polodowcowych rynien i malowniczymi polami. Przebiega przez wsie kaszubskie: Chmielno, Chmielonko, Zawory, Ręboszewo, Brodnicę Dolną, Ostrzyce i Wieżycę. Będąc u celu wędrówki warto podjechać do pobliskiej wsi Szymbark.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.