Kąpielisko gminne nad Jeziorem Białym

Kąpielisko gminne nad Jeziorem Białym

Dnia 1 lipca 2005 roku nad jeziorem Białym niedaleko wsi Uciska, 6,5 km od Kartuz, zainaugurowało swoją działalność pierwsze w gminie Kartuzy kąpielisko strzeżone.

Jezioro Białe należy do jezior przepływowych, jego powierznia wynosi 54,56 ha. Charakteryzuje się ono czystym, twardym, piaszczystym dnem, początkowo o bardzo łagodnym spadku, jednak w odległości około 25m gwałtownie opada.

Bardzo dobra widoczność oraz gwałtowny uskok na granicy 25m powoduje, że jezioro jest rajem dla nurków, którzy licznie odwiedzają akwen. Nad jezioro chętnie takze przybywają wędkarze, by w ciszy i spokoju łowić wspaniałe okazy ryb słodkowodnych.

Kąpielisko zorganizowane jest nad wschodnim brzegiem jeziora.

Powstało ono przy współpracy kartuskiego oddziału WOPR, które czuwało nad tym aby kąpielisko zostało zaprojektowane z zachowanie wszelkich warunków bezpieczeństwa, gwarantujących spokojny wypoczynek mieszkańcom oraz turystom, którzy przybywają do Szwajcarii Kaszubskiej, zauroczeni jej niepowtarzalnym pięknem.

Długość linii brzegowej kąpieliska wynosi 28m. W sezonie letnim jest ono strzeżone przez dwóch wykwalifikowanych ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwszy sezon działalności pokazał, że była to trafiona inwestycja, bardzo potrzebna gminie Kartuzy.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.