Galeria Refektarz w Kartuzach

Galeria Refektarz w Kartuzach

Istnieje od 1995 roku. Dzięki przychylności władz kościelnych ulokowana została w poklasztornym refektarzu. Jest to miejsce specyficzne. Miejsce powodujące, że chętnych do wystawiania swoich prac ciągle przybywa. Z zaproszeń do wystawiania swych dzieł chętnie korzystają zarówno młodzi artyści jak i ich mistrzowie - najznamienitsze z postaci sztuki współczesnej jak: Władysław Hasior, Józefa Wnukowa, Włodzimierz Łajming, Ryszard Stryjec, Sławoj Ostrowski, Adam Myjak, Suku Parka (Korea), Peter M. Stajkoski (Niemcy), Ludmiła Ostrogórska, Jan Góra czy Mariusz Kulpa.

Sezon wystawienniczy co roku otwiera wystawa absolwentów gdańskiej WSP "Wiosna młodych", a elementem wieńczącym całoroczną pracę galerii jest koncert "Zaduszki Jazzowe".

Galeria otwarta jest od wtorku do piątku w godz. od 10 do 16, w soboty i niedziele od godz. 10 do 15, natomiast w poniedziałki nieczynna.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
LOKALIZACJA
Adres:
83-300 Kartuzy
ul. Klasztorna 5
Telefon:
58 681-18-49