środa, 16 listopada 2016 r., 15:12
Grupa JASS & ONE stworzyła muzykę do poezji ks. Twardowskiego. Walczy o płytę
Grupa muzyków z Żukowa i okolic - JASS & ONE marzy o wydaniu debiutanckiej płyty. Znajdą się na niej klimatyczne aranżacje wierszy ks. Jana Twardowskiego. Artyści już przygotowali materiał, brakuje im jednak środków na wydanie krążka. Potrzebną sumę postanowili zebrać za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl. Projekt zespołu może wesprzeć każdy, nawet złotówką. Liczy się każdy grosz.

poniedziałek, 31 października 2016 r., 19:05
Wędrujące dusze, wieczne widmo i zbawienna modlitwa - o dawnych zwyczajach zaduszkowych na Kaszubach
Okres Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek to współcześnie czas refleksji, zadumy i modlitwy za zmarłych. Dawniej jednak na Kaszubach, wierzono, że w tych dniach po świecie wędrują pokutujące dusze, które Bóg wypuścił z czyśćca, by mogły zaznać zbawienia dzięki modlitwie bliskich.

środa, 19 października 2016 r., 11:34
Leczenie łysienia i wypadania włosów. Nowoczesna Trychologia w Gdańsku!
Od dłuższego czasu borykasz się z problemami związanymi z wypadaniem włosów i łysieniem? Szukasz kompletnych i sprawdzonych informacji dotyczących trychologii? Zapoznaj się z ofertą kompleksowej trychologii, świadczonej przez 9 specjalistów z Gdańska. Zaufaj profesjonalistom - Gabinety leczenia łysienia w Gdańsku już otwarte!

wtorek, 18 października 2016 r., 12:24
W. Bonkowski o marszu równości: "To zboczeńcy, trzeba ich izolować"
"Pedałować, szybciej pedałować" "uchodźcy to was wszystkich w pień wyrżną" - między innymi takie hasła, eksponując je dodatkowo gestykulacją, wykrzykiwał senator Waldemar Bonkowski podczas marszu równości w stolicy Dolnego Śląska.- To jest zagrożenie. Nie można dewiacji promować jako normę. Dewiację trzeba leczyć, a zboczeńców trzeba izolować - podkreśla w rozmowie z nami senator Bonkowski.

środa, 12 października 2016 r., 15:08
"Ni mògã" - nowy teledysk Damroki
"Ni mògã" - tak nazywa się nowy, trzeci już teledysk Damroki, promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstawały w studiu Maro Records w Gdyni, a odpowiada za nie Marek Zarankiewicz.

środa, 12 października 2016 r., 10:55
Classówka nocą w sobotę w Kartuzach
W sobotę na Kartuskim Rynku zagoszczą wyjątkowe samochody z duszą, a wszystko za sprawą "Classówki nocą - wystawy pojazdów klasycznych i zabytkowych", która jest organizowana przez Bemol Event przy współpracy z Mini Klub Polska oraz Gminą Kartuzy.

czwartek, 6 października 2016 r., 13:32
Sierakowice. Pomóż spełnić marzenia dziewięcioosobowej rodziny o własnym domu
Dziewięcioosobowa rodzina zamieszkuje na 25 metrach kwadratowych. Zajmuje jedno pomieszczenie z aneksem kuchennym. Nie posiadają łazienki. Dzieci śpią na materacach na podłodze. Nie mają miejsca do nauki ani do zabawy. Robią wszystko, by podnieść swój status mieszkaniowy. Ich marzeniem jest dom. Z pomocą przychodzi im Kartuskie Centrum Caritas i sierakowicki GOPS, którzy już w sobotę organizują w Gimnazjum w Sierakowicach koncert charytatywny. Przyjdź i dołóż swoją cegiełkę pod budowę nowego domu.

piątek, 30 września 2016 r., 14:50
Paramedyk 2016 - służby specjalne w akcji
W czwartek między innymi w Kartuzach i Ostrzycach odbyła się dziewiąta edycja Zawodów oraz Seminarium Medycyny Taktycznej "Paramedyk 2016". Udział w niej wzięły zespoły podporządkowane Ministerstwu Obrony Narodowej i Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

środa, 21 września 2016 r., 17:03
Druhowie z Brodnicy Górnej, Dzierżążna i Ostrzyc na Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników
W miniony weekend druhowie z Brodnicy Górnej, Dzierżążna i Ostrzyc wzięli udział w Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Po raz piąty z rzędu załoga OSP Licheń Stary obroniła tytuł mistrzowski, natomiast ostrzyccy strażacy znaleźli się w szóstce najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej.

środa, 7 września 2016 r., 17:06
Zapraszamy na wirtualną przejażdżkę Obwodnicą Metropolitalną (2/2)
W lipcu 2018 mają ruszyć prace budowlane przy budowie Obwodnicy Metropolitalnej. W 2020 roku nowy trakt zostanie dopuszczony do ruchu. Już dziś możesz jednak przejechać się obwodnicą - wirtualnie. Powstała bowiem wizualizacja 30-kilometrowego odcinka drogi.