Chmielno. Seniorzy już po Wigilii

piątek, 16 grudnia 2011 r., 12:46
fot. BG

Ponad 500 zaproszeń wysłały władze gminy Chmielno na tegoroczne spotkanie opłatkowe dla seniorów. Choć nie wszyscy z niego skorzystali, sala Gminnego Ośrodka Kultury zapełniła się w czwartek po brzegi.

Świętowanie rozpoczęło się już o godz. 13, wspólną mszą św. Nabożeństwo odprawiono jednak nie w miejscowym kościele, a GOK-u. Na scenie pojawił się ołtarz, a przy nim ks. prałat Andrzej Miszewski, ks. kanonik Bogdan Drozdowski, ks. wicedziekan Piotr Grabowski oraz ks. Leszek Idzik.

Po błogosławieństwie ze strony duchowieństwa, życzenia wszystkim przybyłym złożył też gospodarz gminy, wójt Zbigniew Roszkowski. Na spotkanie przybyli również przewodniczący Rady Gminy Chmielno Marian Kwidziński, jego zastępcy Hanna Grzenia i Mariusz Grzegowski, a także część pozostałych rajców i sołtysów.

Jak na spotkanie wigilijne przystało, nie mogło zabraknąć symbolicznego dzielenia się opłatkiem, wzajemnych serdeczności i życzeń. Prezent dla zgromadzonych w postaci programu artystycznego i jasełek przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Chmielnie, zaś po poczęstunku każdy z przybyłych seniorów otrzymał gwiazdkowy upominek.

Najstarsi mieszkańcy gminy mogli liczyć na dodatkowy, słodki bonus.

Bartek Gruba
Info: GOK Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.