Kartuzy. Andrzej Kwidziński zaprzysiężony - rada miejska w komplecie

środa, 21 grudnia 2011 r., 14:08
fot. BG

Andrzej Kwidziński jest już pełnoprawnym członkiem Rady Miejskiej w Kartuzach. Kandydat z ramienia Komitetu Zrzeszeni dla Kaszub przejął mandat po Marii Wencie-Barlak, która złożyła rezygnację w sierpniu tego roku, w związku z przyjęciem stanowiska w Pomorskim Kuratorium Oświaty.

Choć o tym, że to właśnie były, wieloletni szef KPWiK-u zajmie miejsce radnej Barlak wiadome było już w momencie składania przez nią mandatu, ale do jego oficjalnego zaprzysiężenia doszło dopiero w czasie środowej sesji Rady Miasta.

Jak przyznaje nowy radny, decyzja Marii Wenty-Barlak była dla niego sporym zaskoczeniem i choć rok kadencji już minął, wciąż widzi wiele problemów i kwestii do rozwiązania, począwszy od gospodarki ściekowej, a na turystyce skończywszy.

- Przed tą radą jeszcze wiele pracy. Ja sam widziałbym się w komisji gospodarczej, to mój pierwszy wybór. Jeśli jednak będę miał możliwość działania w dwóch komisjach, to będę wnosił do Rady o przyjęcie mnie do komisji społecznej lub rewizyjnej - mówi dopiero co zaprzysiężony radny, Andrzej Kwidziński.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.