Ślizgawica na drogach - już kilka aut w rowach

środa, 29 lutego 2012 r., 08:18
fot. BG

Pierwsze godziny środowego poranka przyniosły aż kilka kolizji na drogach powiatu kartuskiego. Za sprawą nocnego mrozu w wielu miejscach jezdnia pokryła się cienką warstwą lodu. Nie wszyscy kierowcy zdążyli jednak w porę zmienić styl jazdy, kończąc podróż w przydrożnych rowach.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze stało się m.in. przyczyną kolizji, do której doszło przed godziną ósmą na trasie Kartuzy - Prokowo. Jadący w stronę miasta Seat Ibiza, po wyjściu z łuku drogi nie utrzymał się na swoim pasie, wpadł w poślizg, po czym po wysokiej skarpie zsunął się na pobocze. Samochód przewrócił się na bok i uderzył dachem w drzewo. Szczęśliwe nikt poważnie nie ucierpiał.

Nie była to zresztą jedyna kolizja w ciągu ostatnich kilku godzin. Nieco wcześniej w poślizg wpadł także kierowca samochodu osobowego w Lesznie, zatrzymując się na skarpie. W Miechucinie przód auta uszkodził kierowca busa, a w Szymbarku ktoś zahaczył o przydrożny znak. Jak informują nasi czytelnicy, samochody na poboczach widać było również w Smołdzinie i Kobysewie.

Bartek Gruba
Współpraca: Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.