Powiat. Szkoły witały wiosnę

czwartek, 22 marca 2012 r., 17:09
fot. nadesłane

21 marca to kalendarzowy początek wiosny. W wielu szkołach z tej okazji przygotowano nieco luźniejszy plan zajęć, a także dodatkowe atrakcje dla uczniów, w postaci występów, konkursów i wspólnych zabaw.

W Szkole Podstawowej w Kożyczkowie nową porę roku powitano m.in. wyborami miss i mistera szkoły. Kandydaci musieli nie tylko zaprezentować barwny strój, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersz lub dowcip, ale i odpowiedzieć na pytania dociekliwej komisji. Najlepiej w ocenie jury wypadli IV-klasiści Sandra Roszkowska oraz Paweł Wolski. Na nagrody mogli też liczyć najbarwniej i najciekawiej ubrani uczniowie. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego topienia w pobliskiej rzece symbolizującej zimę Marzanny. Na sam koniec tego wyjątkowego dnia członkowie koła teatralnego zaprezentowali program artystyczny z tolerancją, jako motywem przewodnim. Największym aplauzem przyjęto skecz pt. "Między nami kobietami", w którym przebrani za dziewczyny chłopcy prowadzili "babskie ploteczki".

Na nudę nie mogli też narzekać w środę uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Tam wiosnę przywitano na wesoło i sportowo. Jak relacjonuje Beata Ludwichowska, zaczęło się od Dnia Samorządności i ciekawej zamiany ról, polegającej na tym, że to uczniowie wcielili się w nauczycieli i prowadzili pierwsze trzy godziny lekcyjne. Następnie wszyscy wspólnie obejrzeli sztukę kaszubską "Ceda są dzeją" w wykonaniu klasy VI. Kolejnym punktem Pierwszego Dnia Wiosny była kolorowa rewia mody, czyli konkurs na Najpiękniejsza Panią Wiosnę, w czasie którego dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Poszczególne klasy wystawiły też swoich przedstawicieli do konkursów wiedzy, testów sprawnościowych i muzycznych. Nagrodą były w nich wiosenne dekoracje. Przypadły one klasie III i IV, zaś klasa VI wyróżniona została za najlepszą frekwencję w pierwszym półroczu... "Miotłą Antywagarowiczową", wręczoną przez dyrektorkę Grażynę Grzenkowską. Rozstrzygnięto też konkursy plastyczne na projekt skarbonki oraz karty bankomatowej. Wygrały prace Jakuba Czerwińskiego i Krzysztofa Dąbrowskiego.

W Szkole Podstawowej w Pępowie cały program środowych zajęć zaplanował samorząd uczniowski. Na sali sportowej i boisku od samego rana trwały międzyklasowe rozgrywki sportowe w siatkówkę oraz pikę nożną. W obu konkurencjach triumfowali V-klasiści. Uczniowie młodszych klas miała zaś za zadanie przygotować ekologiczne Marzanny, które następnie zostały spalone w uprzednio sprzątniętym przyszkolnym parku. Recytowano przy tym wierszyki, rymowanki i śpiewano piosenki. Udało się także znaleźć pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny - przebiśniegi. Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia wiosny był natomiast siatkarski mecz Nauczyciele-Uczniowie.

Oprac. Bartek Gruba
Info: GOK Chmielno, Beata Ludwichowska, Maria Byczkowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.