Piątek, 6 marca 2015 r., imieniny: Róży i Wiktora
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Powiat. Szkoły witały wiosnę

Kultura - Czwartek, 22 marca 2012 r. (godz.17:09)

AAA

21 marca to kalendarzowy początek wiosny. W wielu szkołach z tej okazji przygotowano nieco luźniejszy plan zajęć, a także dodatkowe atrakcje dla uczniów, w postaci występów, konkursów i wspólnych zabaw.

W Szkole Podstawowej w Kożyczkowie nową porę roku powitano m.in. wyborami miss i mistera szkoły. Kandydaci musieli nie tylko zaprezentować barwny strój, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wiersz lub dowcip, ale i odpowiedzieć na pytania dociekliwej komisji. Najlepiej w ocenie jury wypadli IV-klasiści Sandra Roszkowska oraz Paweł Wolski. Na nagrody mogli też liczyć najbarwniej i najciekawiej ubrani uczniowie. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego topienia w pobliskiej rzece symbolizującej zimę Marzanny. Na sam koniec tego wyjątkowego dnia członkowie koła teatralnego zaprezentowali program artystyczny z tolerancją, jako motywem przewodnim. Największym aplauzem przyjęto skecz pt. "Między nami kobietami", w którym przebrani za dziewczyny chłopcy prowadzili "babskie ploteczki".

Na nudę nie mogli też narzekać w środę uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilanowie. Tam wiosnę przywitano na wesoło i sportowo. Jak relacjonuje Beata Ludwichowska, zaczęło się od Dnia Samorządności i ciekawej zamiany ról, polegającej na tym, że to uczniowie wcielili się w nauczycieli i prowadzili pierwsze trzy godziny lekcyjne. Następnie wszyscy wspólnie obejrzeli sztukę kaszubską "Ceda są dzeją" w wykonaniu klasy VI. Kolejnym punktem Pierwszego Dnia Wiosny była kolorowa rewia mody, czyli konkurs na Najpiękniejsza Panią Wiosnę, w czasie którego dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Poszczególne klasy wystawiły też swoich przedstawicieli do konkursów wiedzy, testów sprawnościowych i muzycznych. Nagrodą były w nich wiosenne dekoracje. Przypadły one klasie III i IV, zaś klasa VI wyróżniona została za najlepszą frekwencję w pierwszym półroczu... "Miotłą Antywagarowiczową", wręczoną przez dyrektorkę Grażynę Grzenkowską. Rozstrzygnięto też konkursy plastyczne na projekt skarbonki oraz karty bankomatowej. Wygrały prace Jakuba Czerwińskiego i Krzysztofa Dąbrowskiego.

W Szkole Podstawowej w Pępowie cały program środowych zajęć zaplanował samorząd uczniowski. Na sali sportowej i boisku od samego rana trwały międzyklasowe rozgrywki sportowe w siatkówkę oraz pikę nożną. W obu konkurencjach triumfowali V-klasiści. Uczniowie młodszych klas miała zaś za zadanie przygotować ekologiczne Marzanny, które następnie zostały spalone w uprzednio sprzątniętym przyszkolnym parku. Recytowano przy tym wierszyki, rymowanki i śpiewano piosenki. Udało się także znaleźć pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny - przebiśniegi. Kulminacyjnym punktem pierwszego dnia wiosny był natomiast siatkarski mecz Nauczyciele-Uczniowie.

Oprac. Bartek Gruba
Info: GOK Chmielno, Beata Ludwichowska, Maria Byczkowska

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Dyżur w ramach akcji Szybki PIT - Kartuzy
11 marca 2015 r.
od godz. 09:00
do godz. 15:00

Urząd Miejski w Kartuzach, ul. Gen. J. Hallera 1
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki