CEPR bije nowy rekord Guinnessa!

środa, 9 maja 2012 r., 09:44
fot. internet/www.cepr.pl

Jest spora szansa na to, że najdłuższą deskę świata znów będzie można oglądać w Szymbarku. Po tym, jak wynik Centrum Edukacji i Promocji Regionu pobito w podlęborskim Wilkowie, a potem także w południowych Niemczech, Daniel Czapiewski postanowił odzyskać rekord. Od środowego poranka trwa skomplikowana operacja transportu ściętej daglezji na teren CEPR-u.

W czerwcu minie dziesiąta rocznica ustanowienia w Szymbarku poprzedniego rekordu. Ma to być idealna okazja do jego odzyskania. Daniel Czapiewski podjął już nawet w tym kierunku pierwsze starania. W ostrzyckim lesie wytypowano najwyższą rosnącą daglezję, dającą szansę na przebicie obecnego najlepszego wyniku. Kilka dni temu drzewo zostało już nawet ścięte, a na środę wyznaczono najtrudniejszy element całej operacji - transport na teren firmy Danmar, gdzie wycięta ma zostać z niego deska.

- Mamy już za sobą kilka przeszkód, ale przed nami jeszcze kilka godzin ciężkiej pracy. Drzewo ma ponad 46 metrów długości i waży przeszło 7 ton. Do jego przewiezienia wykorzystamy m.in. jezioro. Najważniejsze by nie stracić czuba, bo mamy tylko nieco ponad metr zapasu nad poprzednim rekordem - mówi nadzorujący akcją Daniel Czapiewski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nikt w CEPRze nie dopuszcza nawet myśli, że będzie inaczej, pierwsze cięcie wykonane zostanie już w czasie zaplanowanej na ten weekend Majówki Pomorskich Przedsiębiorców. Deska gotowa ma być natomiast na początku czerwca.

Więcej na ten temat oraz bogaty materiał zdjęciowy tutaj.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.