Szymbark. Majówka na jazzowo

poniedziałek, 21 maja 2012 r., 12:09
fot. BG

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku już po raz drugi zamieniło się w wyjątkową salę koncertową, a publiczność miała okazję przez kilka godzin słuchać jazzu na najwyższym poziomie. Gwiazdami II Kaszubskiej Majówki Jazzowej byli w tym roku m.in. Adam Makowicz, Matthew Shipp czy duet Skolias-Dutkiewicz.

Impreza zapoczątkowana została w ubiegłym roku, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Leszek Możdżer oraz Sławek Jaskółke i Da Drum Trio. W tym roku organizatorzy także stanęli na wysokości zadania, choć jazzowa uczta przypadła nie na dwa dni, jak miało to miejsce w ubiegłym roku, lecz jedno niedzielne popołudnie i wieczór.

Także lista wykonawców zostało wydłużona. Jako pierwszy na scenę wyszedł Maciej Markiewicz, po którym ciekawą mieszankę muzyki klasycznej z jazzem zaprezentował Stanisław Deja. Podobać musiał się także duet Jorgosa Skoliasa i Artura Dutkiewicza. Sam finał koncertu to wspólny występ Matthew Shippa z Mateuszem Walerianem oraz największej gwiazdy wieczoru - Adama Makowicza w projekcie "Grać pierwszy fortepian".

II Kaszubskiej Majówce Jazzowej towarzyszyła także wystawa fotograficzna Marka Karewicza :Festiwal Jazz na Kaszubach" oraz spotkanie ze Stanisławem Danielewiczem, autorem książki "Jazzowisko Trójmiasta".

Impreza dobiegła końca późnym wieczorem.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.