Uczniowie ZST lepsi niż studenci

poniedziałek, 21 maja 2012 r., 13:02
fot. nadesłane

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach ma powody do dumy. Biorąc udział w konkursie "Wykombinuj Most", nasi nastolatkowie stanęli w szranki ze studentami uczelni wyższych z całej Polski, zajmując w gronie 26 drużyn 16 miejsce.

"Wykombinuj Most" to konkurs skierowany głównie do studentów uczelni technicznych, w którym uczestnicy mają za zadanie wykonać konstrukcję inżynierską. W tym roku należało zbudować most, używając do tego wyłącznie papieru, kleju i taśmy klejącej.

W ciągu sześciu godzin trzyosobowe zespoły budowały swój model tak, by zapewnić mu jak największą nośność, przy możliwie najmniejszej masie. Nośność przygotowanych konstrukcji mierzona była za pomocą maszyny wytrzymałościowej.

Uczniowie Technikum Budowlanego z Kartuz, stanęli do rywalizacji obok 25 innych drużyn, w tym Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Białostockiej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Warszawskiej, SGGW w Warszawie oraz Politechniki Poznańskiej.

Maciej Okrój (kapitan), Radsław Aszyk i Marlena Belgrau podeszli do konkursu bez kompleksów i choć nie zdołali zająć żadnej z czołowych lokat, utarli nosa kilku starszym kolegom i koleżankom, plasując się ostatecznie na 16 miejscu.

- Przewodniczący komisji konkursowej, prof. dr hab. inż. Jacek Chróścielewski, kierownik Katedry Mostów, był pod wrażeniem, że uczniowie klasy drugiej technikum poradzili sobie z realizacją projektu i uzyskali lepsze rezultaty od części drużyn z uczelni wyższych - relacjonuje opiekunka grupy, mgr inż. Magdalena Pytka.

Oprac. Bartek Gruba
Info: Magdalena Pytka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.