Sulmin. Maszerują z kijkami

piątek, 8 czerwca 2012 r., 13:44
fot. nadesłane

Miłośnicy nordic walking już od roku mogą korzystać z dwóch ścieżek. Sympatyków spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu wciąż przybywa. Po szkoleniu instruktażowym do grona maszerujących dołączyła grupa dzieci z sulmińskiej świetlicy.

Ścieżki nordic walking powstały z inicjatywy Klubu Sportowego Sulmin. Oznaczone są według systemu znakowania ścieżek opracowanego przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby.

Obie trasy początek mają na boisku w Sulminie, przez cztery kilometry biegną razem piękną ścieżką przez las położoną w pobliżu rzeki Raduni, po czym krótsza - żółta wraca do wioski, a dłuższa czerwona biegnie brzegiem lasu , wzdłuż jeziora Otominskiego.

Całość poprowadzona jest po miękkim podłożu (oprócz 50 metrów na czerwonym szlaku, gdzie trzeba przeciąć drogę asfaltową).

Nordic walking sprzyja nie tylko dobrej kondycji, ale także kontaktom towarzyskim. Na trasach można spotkać pojedyncze osoby jak i zorganizowane grupy maszerujących.

W maju pod opieką instruktora Joanny Romskiej po raz drugi można było zapoznać się ze sprzętem i prawidłowymi technikami uprawiania tego sportu. Do grona wielbicieli tego sposobu rekreacji dołączyła także grupa dzieci ze świetlicy w Sulminie pod opieką Elwiry Lewandowskiej, która brała udział w szkoleniu instruktażowym nordic walking i bierze udział w cotygodniowych marszach .

Nordic walking wykorzystuje najbardziej naturalną formę aktywności ruchowej człowieka, jaką jest marsz, chód i bieg. Może więc go uprawiać niemal każdy, bez względu na poziom kondycji fizycznej, płeć i wiek.

Organizatorzy zapraszają do wspólnych spacerów w każdy poniedziałek czerwca o godz. 17.00 przy boisku sportowym.

nadesłane/Gabriela Wenta
oprac: Justyna Marszk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.