Chmielno. "Pościg za lisem" czyli za balonem

poniedziałek, 23 lipca 2012 r., 11:57
fot. nadesłane

Kilkadziesiąt zabytkowych samochodów i balon, czyli "Pogoń za lisem". Kiedyś zabawa dla "automobilistów" z wyższych sfer, dzisiaj doskonała okazja do dobrej zabawy dla właścicieli zabytkowych aut. Sobotnią rywalizację w kategorii oldtimerów wygrała załoga Wartburga De Luxe.

Balon początkowo miał wystartować z boiska w Chmielnie. Niestety plany baloniarzy pokrzyżowała pogoda, która po wielu dniach naprawdę dopisała, przynosząc jednak niekorzystny wiatr, znoszący balon prosto do strefy lotniska w Rębiechowie.

W efekcie start został przeniesiony do Sierakowic, gdzie na start stawił się między innymi przepiękny Mercedes 170 S z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, czy uroczy Citroen 2CV znany wszystkim z popularnego filmu o żandarmie z Louis de Funès.

FP

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.