Koperta czy prezent?

wtorek, 7 sierpnia 2012 r., 00:08
fot. nadesłane

Taki dylemat mamy zazwyczaj wtedy, gdy wybieramy się na wesele. Coraz więcej młodych par decyduje się poprosić swoich gości o pieniądze zamiast prezentu ślubnego. Wówczas zadajemy sobie pytanie "Ile wypada dać?", "A może jednak prezent?". To kłopot, który spędza sen z oczu wielu zaproszonym na śluby. Jeśli zdecydujemy się wręczyć nowożeńcom kopertę, pieniądze należy dołączyć do bileciku z życzeniami i koniecznie trzeba się podpisać. Tak jest najbardziej elegancko i właśnie tak powinno się robić.

Jeśli chodzi o wybór prezentu nasz problem bardzo szybko rozwiąże wizyta w firmie Domex-Decor, która ma swoje placówki w Kartuzach i Kościerzynie. Na sklepowych półkach naprawdę jest z czego wybierać, począwszy od wyrobów porcelanowych, kryształowych i ze szkła poprzez garnki, sztućce aż po różnorodne upominki.

- Wiadomo, że tradycyjnie od lat w sierpniu zaczyna się sezon na śluby i wesela - stwierdził Waldemar Domaros, właściciel sklepów Domex-Decor . Sprzyja temu letnia, ciepła aura panująca o tej porze roku. "Wysyp" tego typu imprez trwa aż do końca października. W tym czasie odnotowujemy wyjątkowo dużą ilość osób, poszukujących odpowiedniego prezentu na takie okazje. - Dlatego staramy się, aby nasza oferta była wyjątkowo bogata. Dzięki temu nasi klienci mają w czym wybierać i to wedle gustu, potrzeb i zasobności portfela - dodał.

Czego poszukują najczęściej klienci - weselnicy? Dobrej jakościowo porcelany w dostępnych cenach. Serwisy, w zależności od ilości elementów, kosztują od 100 do 1000 złotych. Ci, którzy cenią sobie markowy towar, szybko zauważą porcelanowe komplety kawowe i obiadowe znanych i uznanych firm z Chodzieży i Ćmielowa. Od decyzji i możliwości finansowych klienta zależy, czy wybierze on dwunastoosobowy czy sześcioosobowy komplet.

Można też zdecydować się na przykład na taki wariant: kupić upominek w granicach 50 - 100 złotych, a resztę kwoty przeznaczonej na prezent wręczyć w kopercie. W ten sposób nowożeńcy mają dla siebie pamiątkowy prezent z finansowym dodatkiem.

- Jeżeli klient będzie sobie życzył konkretny wzór, to realizujemy takie zamówienie - powiedział Waldemar Domaros. - Tę porcelanę kupujemy bezpośrednio od producenta, omijając dzięki temu hurtownie i pośredników. Ponadto klient ma do wglądu katalog, z którego może wybrać wszystko to, co mu się podoba.

W sklepach Domex-Decor znajduje się szeroki wachlarz wyrobów ze szkła. Wzrok przykuwa różnorodność deseni i kolorystyka. Naprawdę jest w czym wybierać. Na klientów tego typu wyrobów czeka szkło ozdobne niemieckiej firmy Walther-Glas. Asortyment jest wyjątkowo bogaty.

Decydując się na taki zakup, ma się pewność, że prezent ze szkła krystalicznego posiada wysoką jakość. W ofercie są m. in. patery do ciasta, tortownice, miski, salaterki, talerzyki. Wszystko w tym samym deseniu. W każdej z siedmiu wzorów kolekcji jest dziesięć gatunków pater: od tortownicy na nodze, bez nogi, miseczek, salaterek, półmisków do ciasta aż po miski do owoców. O ilości wybranych elementów decyduje oczywiście klient.

Takie prezenty są mile widziane przez nowożeńców, bo praktyka pokazuje, że młodzi na dorobku rzadko decydują się na zakup ekskluzywnego szkła.

Na tak ważną uroczystość jaką jest ślub na pewno pięknym i bardzo eleganckim prezentem są wyroby z kryształu. Wybrać można produkty dwóch firm - czeskiej Bohemii i włoskiej RCR. Pierwsza z nich oferuje kryształ szlifowany i bardzo nowoczesny. Ich linia jest prosta. Pasuje do wnętrz minimalistycznych i stylowych, w których dobrze będą "czuły się" się te ze złotym motywem. Na półkach są m. in. małe i duże wazony, misy i kieliszki.

Szklanki, kieliszki, literatki, cała gama kompletów do wina białego, czerwonego, jak i szampana - to markowe wyroby włoskiej firmy RCR. Ten kryształ jest wzorzysty. Nie brakuje też nowoczesnych kwadratowych szklanek i kieliszków w podobnym fasonie. A wszystko w dostępnych cenach.

Klient może zdecydować się osiemnastoczęściowy ładnie zapakowany prezent składający się z trzech rodzajów kieliszków lub zakupić po jednym elemencie, na przykład szklanki do whisky, kieliszki do wina itp. W zależności od tego na ile nas stać lub od tego, czy zamierzamy nowożeńcom jeszcze dorzucić coś w kopercie.

Na tych, którzy decydują się na bardziej praktyczny prezent, również czeka bogata i różnorodna oferta. Świetnie do tego nadają się brytfanny, komplety sztućców lub garnków. Jeżeli wybierzemy garnki, to mamy do wyboru komplet składający się z czterech lub sześciu sztuk. W sprzedaży są wyroby niemieckiej firmy Starke i wielu innych.

Natomiast sztućce są w zestawach dwunastoelementowych lub w flokach sześcioosobowych. Domex-Decor poleca produkty firmy Gerlach i Gerpol. Główną ich zaletą jest to, że są ze stali nierdzewnej wysokiej jakości i nadają się zmywarek. W ofercie są także sztućce firmy Starke i innych producentów.

Po uroczystościach weselnych sklepy Domex-Decor chętnie odwiedzają świeżo upieczeni małżonkowie, którzy otrzymali w prezencie kopertę. Najczęściej zaopatrują się w najbardziej, ich zdaniem, potrzebne rzeczy w swoim nowym gospodarstwie.

KONTAKT:
Salon firmowy DOMEX-DECOR
ul. Dworcowa 16
Centrum Handlowe KASZEBE
parter box 16-18
(obok sklepu monopolowego po lewej stronie)
www.edomex.pl
Tel. 58 694 15 14

Sklep firmowy
Kościerzyna ul. Kościelna 1 (przy Rynku)
tel. 58 681 45 65


Longina Templin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.