Szymbark. Karambol na K20

Dwie osoby ranne, w tym dziecko

wtorek, 4 września 2012 r., 15:23
fot. BG

We wtorek około godziny 15 na drodze krajowej nr 20, na wysokości skrzyżowania z drogami na Szymbark i Piotrowo doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów. Ranne zostały dwie osoby.

Wszystko zaczęło się od pojazdu marki Nissan Primera, który jadąc od strony Kościerzyny, zatrzymał się na skrzyżowaniu sygnalizując zamiar skrętu w lewo. To samo uczyniło jadące za nim Suzuki Swift, ale następne nadjeżdżające pojazdy już nie zdążyły.

Najpierw w stojące już suzuki uderzył inny Nissan Primera, a na nissana najechała jeszcze Honda Accord. Ucierpiało także pierwsze w tej kolumnie auto - czerwony nissan, na który siłą odrzutu wpadło suzuki.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały ostatecznie dwie, a nie jak się pierwotnie wydawało - trzy osoby, 59-letnia kobieta oraz 3-letni chłopiec, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku było niezachowanie należytej ostrożności i niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Ruch na tym odcinku przez przeszło godzinę był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.