Żukowo. "Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju…"

środa, 12 września 2012 r., 23:49
fot. Longina Templin

Fragmenty najpopularniejszego polskiego poematu czytali w środę pracownicy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie. W ten sposób dołączyli oni do akcji "Narodowe Czytanie Pana Tadeusza" zainaugurowanej w sobotę przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Epopeja gościła już w kilkudziesięciu polskich miejscowościach.

W wypełnionej po brzegi hali sportowo - widowiskowej ponad 700 żukowskich gimnazjalistów miało okazję po raz pierwszy zobaczyć w nietypowej roli swoich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W półgodzinnej prezentacji poematu wzięło udział 15 osób. Pomimo tak licznej widowni młodzież w ciszy i skupieniu wysłuchała fragmentów I księgi "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Występ uczniowie nagrodzili gorącymi oklaskami.

- Uznaliśmy, że warto przystąpić do akcji zorganizowanej z okazji 200. rocznicy wydarzeń opisanych w epopei Adama Mickiewicza - powiedziała Grażyna Czechowska, nauczycielka biblioteki, która sprawowała pieczę nad tym przedsięwzięciem. - Zainspirowani pomysłem prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowiliśmy przenieść czytanie naszej epopei narodowej na szkolny grunt.

- Obsadę dobierałam spontanicznie. Zaczynałam od propozycji, a gdy skompletowałam już zespół, fragmenty pierwszej księgi starałam się dopasować do osobowości moich koleżanek i kolegów. - Cieszyło mnie to, że odbiór na moją propozycję był z ich strony bardzo pozytywny - dodała.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.