Sobota, 18 kwietnia 2015 r., imieniny: Bogusławy i Bogumiły
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Żukowo. "Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju…"

Kultura - Środa, 12 września 2012 r. (godz.23:49)

fot. Longina Templin
AAA

Fragmenty najpopularniejszego polskiego poematu czytali w środę pracownicy Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie. W ten sposób dołączyli oni do akcji "Narodowe Czytanie Pana Tadeusza" zainaugurowanej w sobotę przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Epopeja gościła już w kilkudziesięciu polskich miejscowościach.

W wypełnionej po brzegi hali sportowo - widowiskowej ponad 700 żukowskich gimnazjalistów miało okazję po raz pierwszy zobaczyć w nietypowej roli swoich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W półgodzinnej prezentacji poematu wzięło udział 15 osób. Pomimo tak licznej widowni młodzież w ciszy i skupieniu wysłuchała fragmentów I księgi "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Występ uczniowie nagrodzili gorącymi oklaskami.

- Uznaliśmy, że warto przystąpić do akcji zorganizowanej z okazji 200. rocznicy wydarzeń opisanych w epopei Adama Mickiewicza - powiedziała Grażyna Czechowska, nauczycielka biblioteki, która sprawowała pieczę nad tym przedsięwzięciem. - Zainspirowani pomysłem prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowiliśmy przenieść czytanie naszej epopei narodowej na szkolny grunt.

- Obsadę dobierałam spontanicznie. Zaczynałam od propozycji, a gdy skompletowałam już zespół, fragmenty pierwszej księgi starałam się dopasować do osobowości moich koleżanek i kolegów. - Cieszyło mnie to, że odbiór na moją propozycję był z ich strony bardzo pozytywny - dodała.

L.T.

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Warsztaty dla rodziców - Kartuzy
23 kwietnia 2015 r.
od godz. 11:00

Kartuzy, ul. Gdańska 15 - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki