Niedziela, 19 kwietnia 2015 r., imieniny: Adolfa i Tymona
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Banino. Rusza budowa szkoły - na początek boiska

Nasze sprawy - Piątek, 21 września 2012 r. (godz.11:25)

Do przekazania placu boduwy doszło w czwartek w obecności kierownika Referatu Inwestycji żukowskiego magistratu, Ireny Majkowskiej
fot. nadesłane/Sylwia Kubryńska
AAA

W czwartek przekazany został wykonawcy plac pod budowę kompleksu boisk wraz z infrastrukturą drogową i stacji trafo przy ul. Tuchomskiej w Baninie. Zadanie to jest jednym z elementów budowy nowej szkoły w tej miejscowości. Prace mają zostać ukończone jeszcze przed końcem roku. Wartość tego etapu inwestycji to dwa miliony złotych.

Kwestia budowy nowej szkoły w Baninie już od dłuższego czasu jest dla żukowskiego samorządu jednym z priorytetów. Banino jest jedną z najprężniej i najszybciej rozwijających się miejscowości powiatu kartuskiego, a co za tym idzie, tamtejsza palcówka z każdym kolejnym rokiem jest coraz bardziej zatłoczona.

Władze Żukowa już w poprzedniej kadencji wskazywały, że budowa nowej szkoły jest dla Banina koniecznością. Kontrowersje wzbudzał jednak projekt i rozmach, z jakim szkołę chciano zbudować. Koszt pierwszej koncepcji opiewał bowiem na 40 mln złotych. Wreszcie pod koniec ubiegłego roku zdecydowano się ogłosić przetarg na nowy projekt. W maju okazało się, że wykona go firma z Gdańska, zaś nieco wcześniej do Żukowa napłynęły dobre wieści w postaci decyzji o przyznaniu 2 mln zł z budżetu państwa.

Z pieniędzy tych gmina właśnie robi pożytek. Nim rozpoczną się pracę nad częścią dydaktyczną przyszłej szkoły, gotowy będzie już kompleks sportowy, na który złożą się boisko do piłki nożnej z trybunami, boisko do koszykówki, do piłki ręcznej i bieżnia lekkoatletyczna. Powstanie też wewnętrzny układ komunikacyjny oraz część ogrodzenia. Plac pod ich budowę właśnie został przekazany firmie Gardenia Sport sp. z o.o., która wykona inwestycję.

Całość ma być gotowa jeszcze przed końcem tego roku. W dalszej kolejości wybudowany zostanie jeszcze budynek główny szkoły oraz sala gimnastyczna.

Bartek Gruba

Opinie  1wyraź swoją opinię
agiszonek
10 maja 2013 r. (godz. 16:31)

Brakuje tylko informacji,albo aż jaka to szkoła.Czy podstawowa, czy gimnazjalna, czy średnia :D

zobacz wszystkie opinie»
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Warsztaty dla rodziców - Kartuzy
23 kwietnia 2015 r.
od godz. 11:00

Kartuzy, ul. Gdańska 15 - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki