Banino. Rusza budowa szkoły - na początek boiska

piątek, 21 września 2012 r., 11:25
Do przekazania placu boduwy doszło w czwartek w obecności kierownika Referatu Inwestycji żukowskiego magistratu, Ireny Majkowskiej Do przekazania placu boduwy doszło w czwartek w obecności kierownika Referatu Inwestycji żukowskiego magistratu, Ireny Majkowskiej fot. nadesłane/Sylwia Kubryńska

W czwartek przekazany został wykonawcy plac pod budowę kompleksu boisk wraz z infrastrukturą drogową i stacji trafo przy ul. Tuchomskiej w Baninie. Zadanie to jest jednym z elementów budowy nowej szkoły w tej miejscowości. Prace mają zostać ukończone jeszcze przed końcem roku. Wartość tego etapu inwestycji to dwa miliony złotych.

Kwestia budowy nowej szkoły w Baninie już od dłuższego czasu jest dla żukowskiego samorządu jednym z priorytetów. Banino jest jedną z najprężniej i najszybciej rozwijających się miejscowości powiatu kartuskiego, a co za tym idzie, tamtejsza palcówka z każdym kolejnym rokiem jest coraz bardziej zatłoczona.

Władze Żukowa już w poprzedniej kadencji wskazywały, że budowa nowej szkoły jest dla Banina koniecznością. Kontrowersje wzbudzał jednak projekt i rozmach, z jakim szkołę chciano zbudować. Koszt pierwszej koncepcji opiewał bowiem na 40 mln złotych. Wreszcie pod koniec ubiegłego roku zdecydowano się ogłosić przetarg na nowy projekt. W maju okazało się, że wykona go firma z Gdańska, zaś nieco wcześniej do Żukowa napłynęły dobre wieści w postaci decyzji o przyznaniu 2 mln zł z budżetu państwa.

Z pieniędzy tych gmina właśnie robi pożytek. Nim rozpoczną się pracę nad częścią dydaktyczną przyszłej szkoły, gotowy będzie już kompleks sportowy, na który złożą się boisko do piłki nożnej z trybunami, boisko do koszykówki, do piłki ręcznej i bieżnia lekkoatletyczna. Powstanie też wewnętrzny układ komunikacyjny oraz część ogrodzenia. Plac pod ich budowę właśnie został przekazany firmie Gardenia Sport sp. z o.o., która wykona inwestycję.

Całość ma być gotowa jeszcze przed końcem tego roku. W dalszej kolejości wybudowany zostanie jeszcze budynek główny szkoły oraz sala gimnastyczna.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.