Banino. Rusza budowa szkoły - na początek boiska

piątek, 21 września 2012 r., 11:25
Do przekazania placu boduwy doszło w czwartek w obecności kierownika Referatu Inwestycji żukowskiego magistratu, Ireny Majkowskiej Do przekazania placu boduwy doszło w czwartek w obecności kierownika Referatu Inwestycji żukowskiego magistratu, Ireny Majkowskiej fot. nadesłane/Sylwia Kubryńska

W czwartek przekazany został wykonawcy plac pod budowę kompleksu boisk wraz z infrastrukturą drogową i stacji trafo przy ul. Tuchomskiej w Baninie. Zadanie to jest jednym z elementów budowy nowej szkoły w tej miejscowości. Prace mają zostać ukończone jeszcze przed końcem roku. Wartość tego etapu inwestycji to dwa miliony złotych.

Kwestia budowy nowej szkoły w Baninie już od dłuższego czasu jest dla żukowskiego samorządu jednym z priorytetów. Banino jest jedną z najprężniej i najszybciej rozwijających się miejscowości powiatu kartuskiego, a co za tym idzie, tamtejsza palcówka z każdym kolejnym rokiem jest coraz bardziej zatłoczona.

Władze Żukowa już w poprzedniej kadencji wskazywały, że budowa nowej szkoły jest dla Banina koniecznością. Kontrowersje wzbudzał jednak projekt i rozmach, z jakim szkołę chciano zbudować. Koszt pierwszej koncepcji opiewał bowiem na 40 mln złotych. Wreszcie pod koniec ubiegłego roku zdecydowano się ogłosić przetarg na nowy projekt. W maju okazało się, że wykona go firma z Gdańska, zaś nieco wcześniej do Żukowa napłynęły dobre wieści w postaci decyzji o przyznaniu 2 mln zł z budżetu państwa.

Z pieniędzy tych gmina właśnie robi pożytek. Nim rozpoczną się pracę nad częścią dydaktyczną przyszłej szkoły, gotowy będzie już kompleks sportowy, na który złożą się boisko do piłki nożnej z trybunami, boisko do koszykówki, do piłki ręcznej i bieżnia lekkoatletyczna. Powstanie też wewnętrzny układ komunikacyjny oraz część ogrodzenia. Plac pod ich budowę właśnie został przekazany firmie Gardenia Sport sp. z o.o., która wykona inwestycję.

Całość ma być gotowa jeszcze przed końcem tego roku. W dalszej kolejości wybudowany zostanie jeszcze budynek główny szkoły oraz sala gimnastyczna.

Bartek Gruba

Brakuje tylko informacji,albo aż jaka to szkoła.Czy podstawowa, czy gimnazjalna, czy średnia :D
agiszonek   piątek, 10 maja 2013 r., 16:31