Goręczyno. "Złote Gody" 14 par

poniedziałek, 1 października 2012 r., 15:31
fot. nadesłane

W minioną środę w Goręczynie odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego czternastu par zamieszkałych w gminie Somonino. Jubilaci odebrali kwiaty, dyplomy, upominki i medale przyznane przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Tegoroczne "Złote Gody" gminy Somonino obchodzono w Goręczynie. W tamtejszym kościele parafialnym odbyła się najpierw uroczysta msza święta, którą celebrował ks. kanonik Hubert Kitowski. Po nabożeństwie zaproszone pary udały się natomiast do Karczmy "U Sochy", gdzie kontynuowano część oficjalną imprezy.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie jubilatom okolicznościowych medali przyznanych przez Bronisława Komorowskiego. W jego imieniu odznaczenia przekazał świętującym wójt Marian Kryszewski. Medalom towarzyszyły też kwiaty i upominki. Nie mogło zabraknąć także chóralnego odśpiewania "100 lat" przy lampce szampana. Święto zakończył wspólny obiad.

Jubilaci w roku 2012:
- Elżbieta i Zygmunt Arndt (Wyczechowo)
- Jadwiga i Franciszek Cyman (Wyczechowo)
- Zofia i Józef Czaja (Rybaki)
- Teresa i Wacław Gruchała (Piotrowo)
- Maria i Eugeniusz Hirsz (Ostrzyce)
- Regina i Leon Kreft (Ostrzyce)
- Jadwiga i Jan Litwic (Somonino)
- Edyta i Benedykt Okroj (Hopowo)
- Helena i Jan Plichta (Somonino)
- Anna i Bronisław Richert (Ramleje)
- Irena i Ignacy Skierka (Połęczyno)
- Leokadia i Zygmunt Staroszczyk (Goręczyno)
- Krystyna i Jerzy Walkusz (Hopowo)
- Monika i Franciszek Zugaj (Ostrzyce)

Bartek Gruba
Info:Bernadeta Licau

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.