Starkowa Huta. Autobus z dziećmi uderzył w BMW (Nowe Zdjęcia)

Jedna osoba nie żyje

czwartek, 25 października 2012 r., 12:56
fot. nadesłane

Nie żyje pasażerka samochodu marki BMW, w które na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Egiertowem, a Kościerzyną uderzył autobus. Policja ustala w tej chwili w jaki sposób osobówka znalazła się na przeciwnym pasie jezdni. Pod uwagę brane są dwie możliwości - wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą lub zepchnięcie auta przez wymijająca ją z prawej strony ciężarówkę.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.30 w Starkowej Hucie. Z pierwszych ustaleń wynikało, że jadące od strony Żukowa BMW skręcało w lewo, w jedną z bocznych dróg. Niestety kierująca autem kobieta nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i wymusiła pierwszeństwo na nadjeżdżającym od strony Kościerzyny autobusie, wiozącym z kina dzieci z jednej ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

Pojawił się jednak nowy wątek, wskazujący na to, że BMW zatrzymało się z włączonym kierunkowskazem na swoim pasie, ale zepchnięte zostało prosto pod autobus przez wymijającą je z prawej strony ciężarówkę. Policja analizuje w tej chwili obie wersje tragedii.

Wiadomo jednak, że w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka BMW. Kierująca samochodem została natomiast ciężko ranna i trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Nikt z jadących autokarem nie ucierpiał.

Droga krajowa nr 20 była zablokowana w obu kierunkach. Policja i straż pożarna kierowała auta objazdami, m.in. przez Egiertowo na Nową Karczmę.

BG, JM, NB

Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie co czuję kierowca autokaru..
gucio11   poniedziałek, 29 października 2012 r., 18:06
zdjęcie 5 czy z tyłu ktoś siedzi ????
Glamourrr21   poniedziałek, 29 października 2012 r., 09:46
Nie rozumiem tego odwaga? Stał się wypadek nie z jej winy ale nie rozumiem co ma do tego odwaga. Na pewno kierująca autobusem przechodzi teraz ciężkie chwile także życzę jej najszybszego powrotu do zdrowia :)
mzetka3   piątek, 26 października 2012 r., 13:22
Właśnie przez takich narwańców niewinni cierpią.! kierowczyni autokaru posiada wysokie doświadczenie zawodowe, przewoziła setki grup i doskonale radzi sobie z ogarnięciem tak dużej maszyny, lecz niestety przez lekkomyślność innych ludzi nawet i takie doświadczenia nie są w stanie uniknąć wypadku! Znam ją osobiście i wiem, że jest osobą opanowaną. Nie potrzeba żadnych kwitów, aby prowadzić auto i uniknąć wypadku, lecz trzeba jeździć z głową! A kierująca autobusem nie jest niczemu winna, kazdy pow ...
gucio11   czwartek, 25 października 2012 r., 23:04
Jak ciężarówka mogła ją zepchnąć skoro nie ma żadnych uszkodzeń z tyłu BMW ?
batman007122   czwartek, 25 października 2012 r., 16:22
ty qrwo, hieno zafajdana - że też musiała się znaleźć taka co powiła taką gnidę rzygać się chce
King Of Snake   czwartek, 25 października 2012 r., 15:24
Pajac się zalogował tylko po to żeby so klienta nagonić ... niektórzy ludzie są żałośni , mogliby się opanować choćby w takiej sytuacji ... Rodzinie zmarłej kobiety składam najszczersze wyrazy współczucia ...
Kandalis   czwartek, 25 października 2012 r., 14:50
niby jakiego zaduśuczynienia ??/ Przecież był to nieszczęsliwy wypadek :(
xxx92   czwartek, 25 października 2012 r., 14:41
Rodzinę tragicznie zmarłej proszę o kontakt Udzielę profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie uzyskania zadośćuczynienia.
krzysztof777   czwartek, 25 października 2012 r., 14:33