Starkowa Huta. Autobus z dziećmi uderzył w BMW (Nowe Zdjęcia)

Jedna osoba nie żyje

czwartek, 25 października 2012 r., 12:56
fot. nadesłane

Nie żyje pasażerka samochodu marki BMW, w które na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Egiertowem, a Kościerzyną uderzył autobus. Policja ustala w tej chwili w jaki sposób osobówka znalazła się na przeciwnym pasie jezdni. Pod uwagę brane są dwie możliwości - wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą lub zepchnięcie auta przez wymijająca ją z prawej strony ciężarówkę.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.30 w Starkowej Hucie. Z pierwszych ustaleń wynikało, że jadące od strony Żukowa BMW skręcało w lewo, w jedną z bocznych dróg. Niestety kierująca autem kobieta nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru i wymusiła pierwszeństwo na nadjeżdżającym od strony Kościerzyny autobusie, wiozącym z kina dzieci z jednej ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

Pojawił się jednak nowy wątek, wskazujący na to, że BMW zatrzymało się z włączonym kierunkowskazem na swoim pasie, ale zepchnięte zostało prosto pod autobus przez wymijającą je z prawej strony ciężarówkę. Policja analizuje w tej chwili obie wersje tragedii.

Wiadomo jednak, że w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka BMW. Kierująca samochodem została natomiast ciężko ranna i trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Nikt z jadących autokarem nie ucierpiał.

Droga krajowa nr 20 była zablokowana w obu kierunkach. Policja i straż pożarna kierowała auta objazdami, m.in. przez Egiertowo na Nową Karczmę.

BG, JM, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.