Powiat. Kolejne jednostki OSP przeszły przegląd

sobota, 27 października 2012 r., 19:56
Przegląd OSP Sierakowice Przegląd OSP Sierakowice fot. JM

Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Sierakowice i sześć z gminy Chmielno przeszło w ostatnich dniach inspekcje sprawdzające sprzęt i przygotowanie ochotników do zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu. Druhowie poradzili sobie wzorowo.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z czterech gmin z terenu powiatu mają już za sobą kontrole przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władz Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych i urzędów gmin. W ciągu minionego tygodnia do "sprawdzonych" ochotników z Stężycy i Somonina dołączyli Ci z gmin: Sierakowice i Chmielno.

Komisja skrupulatnie sprawdziła, między innymi: stan techniczny pojazdów, sprawność sprzętu ratowniczego, stan umundurowania, wyszkolenie i gotowość bojową druhów.

Na szczęście dla mieszkańców, ochotnicy z całego powiatu, w tym kontrolowani ostatnio druhowie, są doskonale przygotowani do niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia i postawione przed nimi zadania nie sprawiły im większych trudności.

NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.