Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego świętuje piąte urodziny

piątek, 2 listopada 2012 r., 10:36
fot. nadesłane

Są pełne energii, pasji i zaangażowanie w to, co robią dla gminy, powiatu, województwa i regionu Kaszub. Promują kulturę kaszubską, przekazując ją młodszym pokoleniom. Mowa o członkach Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, które obchodzą już piątą rocznicę swojej działalności.

Co ciekawe, "Zgorzałki", to nie tylko mieszkanki Zgorzałego, lecz także Stężycy, Skorzewa, a nawet Gdańska. W sumie 15 kobiet i trzech... mężczyzn.

Piąta rocznica powstania stowarzyszenia była okazją do zorganizowania urodzinowej imprezy. Ta odbyła się w remizie OSP Zgorzałe, jak zaznaczają sami jubilaci - w klimacie kameralnym, w gronie najbliższych osób i przedstawicieli organizacji współpracujących.

Wśród osób, które przybyły z gratulacjami do Zgorzałego pojawili się m.in.: radna powiatu kartuskiego Iwona Formela, kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kartuzach Regina Kleina, prezes stężyckiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Kazimierz Walkusz, dyrektor biblioteki publicznej w Stężycy Gabriela Formela, a także sołtys wsi Sylwia Las i Brunon Cirocki z Remusowego Kręgu w Borzestowie.

Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego aktywnie promuje Kaszuby na licznych targach, dożynkach, jarmarkach, konferencjach, kongresach i imprezach regionalnych. Często zapraszane są szkolenia, realizują projekty z grantów uzyskiwanych z gminy i powiatu. Ich poczynania można też śledzić na stronie internetowej www.zgorzałki.pl

Choć pięć lat to wciąż stosunkowo niewiele, stowarzyszenie już docenione zostało i uhonorowane kilkoma nagrodami, m.in. Złotą, Srebrną i Brązową Łyżkę Festiwalu Potraw Kaszubskich w Ostrzycach, nagrodą ministra za najlepsze stoisko w 2010 roku, wyróżnieniem Perły Kaszub, nagrodą Smaki Regionów 2011, Skrą Ormuzdową 2012 czy Bursztynowym Laurem Marszałka Województwa Pomorskiego 2012.

Bartek Gruba
Info: Zyta Górna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.