Sobota, 28 marca 2015 r., imieniny: Anieli i Sykstusa
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Piotr Szepelowski: "Szkoły muszą ze sobą współpracować"

Nasze sprawy - Wtorek, 20 listopada 2012 r. (godz.16:01)

Piotr Szepelowski, drugi zastępca burmistrza żukowskiej gminy
Piotr Szepelowski, drugi zastępca burmistrza żukowskiej gminy
fot. Longina Templin
AAA

2 listopada br. objął funkcję drugiego zastępcy burmistrza żukowskiej gminy. Pod swoją pieczą będzie miał wszystko to, czym zajmuje się referat społeczny w urzędzie. Nie ukrywa, że jego oczkiem w głowie będzie oświata, w której sam spędził prawie 30 lat. Zamierza wprowadzić takie zmiany, które polepszą funkcjonowanie szkół.

Wiadomo, że utrzymanie placówek to duże koszty dla każdego samorządu. Nowy wiceburmistrz zamierza przyjrzeć się budżetowi, przeanalizować go i zracjonalizować wydatki tam, gdzie jest to możliwe. Nie zamierza jednak robić drastycznych cięć, bo zdaje sobie sprawę, że oświata to przyszłość. Uważa, że efektywność zawsze można poprawić i do tego będzie dążyć.

- Generalnie jestem za taką tezą, że wszystkie szkoły muszą ze sobą lepiej współpracować - powiedział Piotr Szepelowski, zastępca burmistrza żukowskiej gminy. - Dlaczego? Dlatego, że na terenie gminy Żukowo, w przeciwieństwie do Trójmiasta, nie ma konkurencji między szkołami, nie muszą one walczyć o byt, bo nie ma takiej potrzeby. Moją rolą jest służyć pomocą i doświadczeniem dyrektorom, ale przede wszystkim mieszkańcom, aby byli zadowoleni. Jestem zwolennikiem opinii, że dyrektor jako kierownik zakładu pracy powinien mieć dużą autonomię, ale jednocześnie musi odpowiadać za to co robi. Na to chcę zwrócić szczególna uwagę.

W związku z posiadanymi kompetencjami jego głównym polem działania będzie oświata, którą chcę w gminie poprawić. Ma ona polegać przede wszystkim na zmianach, które spowodują jeszcze lepsze funkcjonowanie niż w tej chwili. Aby tego dokonać, trzeba każdą placówkę bezpośrednio poznać. Dlatego też w tej chwili Piotr Szepelowski dokonuje tzw. wizji lokalnej szkół.

Nowy wiceburmistrz ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku biologia. Jest nauczycielem dyplomowanym. Oprócz tego ma za sobą studia podyplomowe m. in. z organizacji zarządzania, z organizacji ochrony i kształtowania środowiska oraz ekologii. Ma również kursy kwalifikacyjne dotyczące mediacji.

Od prawie 30 lat jest związany ze szkolnictwem, z tego 23 lata na stanowisku dyrektora szkoły. Ostatnią placówką, w której pełnił tę funkcję, był Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku.

Aktywnie działał w strukturach Rady Miasta Gdańska, m. in. był członkiem rady oświatowej, a Urzędzie Wojewódzkim udzielał się w sprawie Kolei Metropolitalnej.

Od ośmiu lat wraz żoną, dwoma synami i córką mieszka w Żukowie.

Longina Templin

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Warsztaty wykonywania palm wielkanocnych - Kartuzy
28 marca 2015 r.
od godz. 11:00
do godz. 15:00

Kartuzy, Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki