Brodnica Górna. Strażacy spotkali się przy wigilinym stole

środa, 19 grudnia 2012 r., 16:32
fot. JM

Przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu, wraz z samorządowcami spotkali się we wtorek podczas spotkania opłatkowego. Uczestnicy zjedli wspólną kolację, wysłuchali kolęd w wykonaniu sióstr Rybakowskich oraz obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły.

We wtorkowy wieczór strażnica OSP w Brodnicy Górnej wypełniła się druhami ochotnikami z całego powiatu kartuskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarzystów oraz gości z zaprzyjaźnionych służb.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości i poświęceniem opłatka, po nim wszyscy uczestnicy składali sobie świąteczne życzenia. Tę chwilę umilały zgromadzonym siostry Rybakowskie, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając kolędy.

- Tradycyjne spotkania przed okresem świąteczno-noworocznym odbywają się co roku w gronie zarządu powiatowego OSP oraz zarządu gminnego a także z tymi, którzy decydują o tym, ile pieniędzy mają jednostki czyli z przedstawicielami władz samorządowych. Dziś możemy sobie przekazać serdeczne życzenia pomyślności a przede wszystkim zdrowia, które jest najważniejsze. I wszystkim, nie tylko tym zgromadzonym tutaj, tego właśnie życzę na święta i nadchodzący rok - mówi komendant powiatowy PSP w Kartuzach i prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, Edmund Kwidziński.

Spotkanie wigilijne było również okazją do podsumowania mijającego roku.

- To był bardzo udany rok. Nabyliśmy dwie łodzie, sprzęt szkoleniowy, nasi druhowie nabyli nowe umiejętności podczas szkoleń. Dziś mogliśmy się spotkać się podczas typowo polskiej tradycyjnej wigilii - mówi prezes jednostki OSP Brodnica Górna, Marek Krefta

Po życzeniach i wspólnym posiłku przyszedł czas na występy artystyczne, przygotowane przez uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania z Brodnicy Górnej, którzy zaprezentowali piękne jasełka oraz wcielili się w rolę tradycyjnych, kaszubskich "Gwiżdży".

- Występ naszych kaszubskich "Gwiżdży" i jasełka zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania. Dzięki dzieciom z szkoły w Brodnicy Górnej i ich opiekunom, mogliśmy poczuć magiczną atmosferę świąt - dodaje prezes.

Justyna Marszk
Współpraca:Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.