"Zgorzałki" na targach FOOD-to-GO

poniedziałek, 11 lutego 2013 r., 12:17
fot. nadesłane

Stowarzyszeniu Kobiet Zgorzałego przypadło niełatwe zadanie promowania gminy Stężyca i całych Kaszub w czasie odbywających się w ubiegłym tygodniu w Gdańsku Targów "FOOD-to-GO". Jak relacjonuje Zyta Górna, prezes organizacji, w tym roku szczególny nacisk kładziono zdrową, tradycyjną żywność.

Targi "FOOD-to-GO" jak co roku wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród gości targowych jak i mediów, stając się tym samym jedną z najważniejszych imprez branżowych na Pomorzu. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zadbali o ciekawy program towarzyszący targom.

Jednym z podmiotów, który został zaproszony do udziału w targach było właśnie Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego, które podobnych imprez ma na koncie już kilka.

- Tradycyjna żywność świadczy o wyjątkowości i niepowtarzalności regionu i jest tym co wyróżnia go na tle innych. Regionalna żywność to najlepszy sposób na promowanie regionu i przybliżania go turystom, dlatego podczas Targów FOOD-to-GO to był właśnie motyw przewodni - wyjaśnia Zyta Górna, prezes Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, które na gdańskich targach pojawiło się już po raz drugi.

W czasie trwania imprezy "Zgorzałki" nie tylko promowały gminę Stężyca i zdrowa, pyszną kaszubską żywność. Poprowadziły również seminarium learnShops i piekły "bulewni plince", jednocześnie pokazując prezentację zdjęciową.

Oprac. Bartek Gruba
nadesłane


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.