Niedziela, 19 kwietnia 2015 r., imieniny: Adolfa i Tymona
INFORMACJA O CIASTECZKACH
Strona http://kartuzy.info używa ciasteczek (cookies).
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
Kartuzy.info
  Strona główna | Wiadomości | Wybory Samorządowe 2014 | Video | Co? Gdzie? Kiedy? | Ogłoszenia | Katalog firm | Mapa | Forum | Czat

Kartuzy. Centrum Kultury bez "Kaszubskiego Dworu"

Nasze sprawy - Piątek, 15 marca 2013 r. (godz.17:41)

AAA

Kartuskie Centrum Kultury w miejsce Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" i ul. Klasztorna, a nie Gdańska w adresie siedziby tej instytucji to najpoważniejsze zmiany, jakie przyjęli w czasie ostatniej sesji Rady Miasta kartuscy samorządowcy. Pod uwagę brano też wprowadzenie kadencyjności na stanowisku dyrektora tej jednostki, ale ostatecznie pomysł ten przepadł w głosowaniu.

Spore zmiany szykują się w sferze organizacji kultury na terenie gminy Kartuzy. Przede wszystkim Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" przekształcone zostaje w Kartuskie Centrum Kultury. Zmiana nazwy instytucji odpowiedzialnej za tworzenie i upowszechnianie kultury podyktowana jest po części zmianą siedziby.

Dawny, wyraźnie dotknięty już zębem czasu obiekt przy ul. Gdańskiej zamieniony zostanie na nowoczesny, większy i dający znacznie więcej możliwości budynek przy ul. Klasztornej.

- Od lat naszą największą bolączką były warunki lokalowe i wyposażenie. O ile praca instruktorów czy administracji oceniana była zawsze wysoko, o tyle braki lokalizacyjne były dla nas tematem już dość bolesnym. Teraz ulegnie to wyraźnej poprawie. Najbardziej cieszy nas chyba to, że doczekaliśmy się profesjonalnej sali widowiskowej, bo dotąd w naszych murach nie mogliśmy właściwie zorganizować żadnej większej imprezy - mówi Aleksandra Maciborska-Pytka, dyrektor Centrum Kultury, dodając, że niewykluczone, iż nowa siedziba da podstawy do powołania nowych sekcji w ramach KCK czy organizacji nieobecnych dotąd w Kartuzach widowisk, na przykład aktorskich.

Stanowisko głównodowodzącego gminną kulturą było zresztą także tematem dogłębnie dyskutowanym przez rajców. Ustalono, że powoływanie szefa KCK odbywać będzie się w drodze konkursu. Zastanawiano się nawet nad wprowadzeniem kadencyjności, ale ostatecznie zrezygnowano z tej koncepcji.

Zgodnie z przyjętym statutem, nowopowstała jednostka przejmie także pieczę nad Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na "Złotej Górze". Szczegóły związane z zarządzaniem obiektem nie są jeszcze ustalone, ale zgodnie z zapowiedziami w miejscu tym ma być zdecydowanie więcej okazji do wspólnych zabaw niż do tej pory.

Kartuskie Centrum Kultury ma zacząć oficjalnie działać 15 kwietnia. Do tego czasu zakończona powinna zostać także całkowicie przeprowadzka do nowej siedziby. Pierwszą okazją do zapoznania się ze zmodernizowanym obiektem przy ul. Klasztornej będzie zaplanowana na 13 kwietnia uroczysta gala wręczenia nagród Burmistrza Kartuz "Kartesko Skra".

Bartek Gruba

Opinie  0wyraź swoją opinię
Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.
Gorąca linia
Chcesz, abyśmy zajęli się ważnym dla Ciebie tematem?

Napisz do nas na redakcja@kartuzy.info
lub zadzwoń pod numer 58 684-07-71.
Polecamy, patronujemy
Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci - Kartuzy
25 kwietnia 2015 r.
od godz. 08:30

Kartuzy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza - sala gimnastyczna
»więcej w kalendarzu »zgłoś imprezę
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
dla rozwoju innowacyjnej gospodarki