KGW Chwaszczyno najlepsze w tańcu

poniedziałek, 8 kwietnia 2013 r., 11:32
Chwaszczynianki nie miały sobie równych w tańcu Chwaszczynianki nie miały sobie równych w tańcu fot. archiwum

Gospodynie z Chwaszczyna godnie reprezentowały powiat kartuski podczas wojewódzkiego finału Kół Gospodyń Wiejskich. Komisję urzekły swoim tańcem, za który otrzymały pierwszą nagrodę.

W tym roku piętnaście kół z terenu województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę w Sztumie. Członkinie rywalizowały w pięciu kategoriach: plansza - prezentacja koła, produkt tradycyjny, moda na wesoło "kapelusz", taniec oraz piosenki.

Chwaszczynianki, które w kategorii taniec wykonały flamenco, nie miały sobie równych. W tej konkurencji sięgnęły po najwyższe trofeum.

- Jesteśmy bardzo zadowolone, że zostałyśmy zauważone na finałach wojewódzkich. Poziom był naprawdę wysoki, a atmosfera wspaniała. Wróciłyśmy z turnieju z nagrodami, co nas bardzo cieszy. Gratulujemy zwyciężczynią - mówi Barbara Myszk - Hermann.

Grand Prix turnieju trafiło do KGW Grabiny Zameczek.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.