Kartuzy. Kradł paliwo, wpadł na gorącym uczynku

wtorek, 9 kwietnia 2013 r., 10:41
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu 31-letniego mężczyznę, który schwytany został na gorącym uczynku kradzieży paliwa z ciężarówek zaparkowanych na jednym z parkingów w mieście. Złodziejowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa wpadli na 31-latka w nocy z 4 na 5 kwietnia. Patrol zatrzymał go kilka chwil po tym, jak opróżnił on baki pozostawionych na jednym z parkingów w Kartuzach samochodów ciężarowych.

O nielegalnym zajęciu mężczyzny świadczyły także znalezione przy nim przedmioty - plastikowy baniak oraz wąż przy pomocy którego spuszczał paliwo z baków. Jak wykazały ustalenia śledczych, nie było to pierwszy taki "wypad na miasto" zatrzymanego 31-latka. W połowie marca miał on dokonać na tym samym parkingu kradzieży 150 litrów paliwa.

Złodziej usłyszał już zarzuty. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Oprac. Bartek Gruba
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.