Sierakowice. Wójt Tadeusz Kobiela rozliczony z pracy za 2012 rok

wtorek, 28 maja 2013 r., 19:28
fot. AL

Podczas wtorkowej sesji przedstawiono sprawozdanie za wykonanie ubiegłorocznego planu finansowego. Jednogłośnie też udzielono gospodarzowi gminy 22. w jego karierze absolutorium.

- Rok trudny, pracowity, ale warto było - tak wójt Tadeusz Kobiela skomentował wykonanie zeszłorocznego budżetu, a w szczególności planu inwestycyjnego. W sumie na inwestycje wydano tu ponad 16, 1 mln zł, z czego ponad połowa stanowiła środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych.

Założony plan zrealizowano niemal w stu procentach. Nie udał się jedynie zakup kriokomory, na którą samorząd nadal ma zarezerwowane pieniądze. Problem jednak w tym, że NFZ nie chce refundować kosztów zabiegów, a płatność po stronie pacjenta, gdyby musiał ponosić całkowity koszt, oscylowałaby w granicach 600 zł. Jak dodał wójt, sprawa ta nadal jest do przedyskutowania.

Jednymi z najważniejszych zrealizowanych inwestycji były termomodernizacja OSP Gowidlino, zakończenie przebudowy i rozbudowy Zespołu Szkół w Gowidlinie, budowa skateparku i boisk przy gimnazjum w Sierakowicach, czy kilkanaście kilometrów nowych dróg i sieci kanalizacyjnej.

Radni nie mieli żadnych wątpliwości i zastrzeżeń, co do odpowiedniego wykonania budżetu 2012 i jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium. Wotum zaufania Tadeusz Kobiela otrzymał już po raz 22.

- Dziękuje za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Muszę powiedzieć, że rzeczywiście przy takiej zgodzie i zrozumieniu możliwe jest osiąganie wielu sukcesów i realizowanie celów, które sobie postawiliśmy. Myślę, że wspólnie uda nam się jeszcze niejedno dla tej gminy dokonać. Chciałbym, żeby zawsze w tej radzie panował taki klimat jak obecnie. Na naszym przykładzie doskonale widać, że zgoda buduje. Efekty tego widać na co dzień. Jestem też w dobrej sytuacji, bo nasza administracja jest dobrze przygotowana do pisania trudnych wniosków - dziękował wójt.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.