Żukowo. Coverowy maraton muzyczny

poniedziałek, 19 sierpnia 2013 r., 10:18
W ostatnim dniu festiwalu wystąpią Czarodzieje z Kaszub W ostatnim dniu festiwalu wystąpią Czarodzieje z Kaszub fot. archiwum/L.T.

Freedom Cover Festival - Żegnaj lato tylko rock, rock, rock… Pod tak długim angielsko - polskim tytułem po raz pierwszy nad żukowskim Jeziorkiem odbędzie się trzydniowa impreza (od 29 do 31 sierpnia), podczas której zostaną zaprezentowane covery m. in. takich zespołów jak Led Zeppelin, Van Halen, Back Sabbath, Nirvana, Faith No More, Deep Purple.

W czwartek i piątek na estradzie pojawią się zespoły: Deluxe Tribute Band, Heavy Metal Way, Rust, Soundfire, Wojtek Cugowski Band, Chassis. Aeroplane, Tilling Grave oraz Tribe.

W sobotę własny repertuar zaprezentują m. in. Czarodzieje z Kaszub, Luxtorpeda, Medebor, Yell o! (dawny Nefastus, zespół rodem z Żukowa), Hog Wild oraz Sellisternium.

Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 16.

- Udało się nam uzyskać do współpracy klub muzyczny Wydział Remontowy z Gdańska. Promuje on młode zespoły i różnych wykonawców. Nasz festiwal na zakończenie lata też skierowany jest głównie do młodych ludzi. Gdański klub w dużej mierze sponsoruje występy zespołów. OKiS nie byłoby na to stać. To dało możliwość zorganizowania imprezy trzydniowej, a nie - jak do tej pory - jednodniowej.

W ostatnim dniu imprezy miłośnicy karaoke mogą wystąpić "na żywo" z zespołem. Nie zapomniano też o najmłodszych, na których czeka sporo atrakcji. Dla młodzieży przygotowano w namiotach gry komputerowe.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.