Kartuzy. ExpoZdrowie, czyli testowali swoje zdrowie

poniedziałek, 19 sierpnia 2013 r., 14:07
fot. BG

Około 200 osób skorzystało z profilaktycznych badań i możliwości konsultacji z dietetykiem czy terapeutą uzależnień. Wszystko w ramach wystawy ExpoZdrowie, ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy tryb życia, która w niedzielne południe gościła także na kartuskim Rynku.

Zespół ExpoZdrowie pojawił się w stolicy Kaszub po raz pierwszy, ale jak zapowiadają koordynatorzy akcji, niewykluczone, że za jakiś czas, jeśli będzie taka wola, pojawią się znowu. Szanse na to są tym większe, że niedzielna wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Na Rynku przygotowano kilka stanowisk, przy którym chętni mogli zbadań swoje ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu, tkanki tłuszczowej, współczynnik BMI, a także określić swój wiek biologiczny czy przeprowadzić tzw. test harwardzki, dający obraz aktualnej kondycji.

Nabyć można było też związane ze zdrowym trybem życia publikacje, oddać się w ręce masażysty czy skonsultować swoje nawyki żywieniowe ze specjalistą. Każdy z uczestników oprócz karty z wynikami poszczególnych badań otrzymał również informator "Jak zadbać o zdrowie".

- To bardzo ciekawy program, profilaktyczny, a więc coś, czego u nas wciąż brakuje. Osoby, które trafiają do lekarza to są już de facto ludzie schorowani. Nam zależy na tym, by pokazać wszystkim, że zmieniając swój styl życia, możemy być zdrowsi, radośniejsi i zwyczajnie żyć dłużej - podkreśla Marek Jankowski, główny koordynator programu ExpoZdrowie.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.