Druhowie z Czeczewa najlepsi w powiecie

"Puchar Wójta" w rękach OSP Mojusz

poniedziałek, 19 sierpnia 2013 r., 15:31
fot. JM

24 najlepsze drużyny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu kartuskiego zmierzyło się w niedzielę w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Najlepiej w całej klasyfikacji wypadła ekipa z Czeczewa. Z kolei w ćwiczeniu alarmowo-bojowym bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Mojusza. Najszybciej w sztafecie pobiegł z kolei Szymon Bizewski ze Skrzeszewa.

Już od czerwca na terenie całego powiatu druhowie zmagali się w gminnych eliminacjach zawodów sportowo-pożarniczych. Najlepsi z nich, w niedzielę na stadionie w Przodkowie, zawalczyli o miano najlepszych w powiecie.

Do zawodów stanęły 24 drużyny członków czynnych z całego powiatu. Tradycyjnie zaprezentowali oni musztrę, sprawdzili swoje umiejętności w sztafecie pożarniczej a także ćwiczeniu bojowym. Jak zwykle na zawodach druhów, rywalizacja przebiegła w miłej i sportowej atmosferze.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że najlepiej poradzili sobie druhowie z Czeczewa, którzy z wynikiem 95 punktów zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Tokar, a na trzecim miejscu podium znaleźli się ochotnicy z Mściszewic.

Z kolei w sztafecie indywidualnej najlepiej poradził sobie Szymon Bizewski ze Skrzeszewa, który wynikiem poniżej 78 sekund zapewnił sobie pierwsze miejsce na podium. Tuż za nim na drugim miejscu stanęli ex aequo: Sebastian Staroszczyk z Czeczewa i Patryk Kleinszmidt z Szymbarku. Trzecie miejsce zajął Daniel Cierocki z Prokowa.

W najbardziej widowiskowej konkurencji, ćwiczeniu alarmowo-bojowym, zmierzyło się osiem drużyn - po jednej z każdej gminy. Najlepszy czas i puchar wójta zdobyli w tym roku druhowie w Mojusza. W finale wraz z nimi znaleźli się członkowie czynni z Mściszewic.

Najlepsi zawodnicy oprócz pucharów mogli liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez licznych sponsorów imprezy. Na uczestników i licznie przybyłych gości tradycyjnie czekała także przepyszna grochówka.

Wyniki:

Klasyfikacja Generalna:

I miejsce: OSP Czeczewo
II miejsce: OSP Tokary
III miejsce: OSP Mściszewice
IV miejsce: OSP Przodkowo
V miejsce: OSP Goręczyno
VI miejsce: OSP Skrzeszewo
VII miejsce: OSP Hopowo
VIII miejsce: OSP Szymbark
IX miejsce: OSP Kmienica Królewska
X miejsce: OSP Somonino
XI miejsce: OSP Sulęczyno
XII miejsce: OSP Sierakowice
XIII miejsce: OSP Stężyca
XIV miejsce: OSP Mojusz
XV miejsce: OSP Kożyczkowo
XVI miejsce: OSP Reskowo
XVII miejsce: OSP Zgorzałe
XVIII miejsce: OSP Miszewo
XIX miejsce: OSP Niestępowo
XX miejsce: OSP Mirachowo
XXI miejsce: OSP Miechucino
XXII miejsce: OSP Staniszewo
XXIII miejsce: OSP Kolonia
XXIV miejsce: OSP Kistowo

Ćwiczenie alarmowo-bojowe:

I miejsce: OSP Mojusz
II miejsce: OSP Mściszewice

Indywidualna sztafeta pożarnicza:

I miejsce: Szymon Bizewski z OSP Skrzeszewo
II miejsce: Patryk Kleinszmidt z OSP Szymbark
II miejsce: Sebastian Staroszczyk z OSP Czeczewo
III miejsce: Daniel Cierocki z OSP Prokowo
IV miejsce: Michał Szuta z OSP Mściszewice
V miejsce: Damian Lipkowski z OSP Kamienica Królewska
VI miejsce: Damian Bladowski z OSP Staniszewo
VII miejsce: Mateusz Witke z OSP Reskowo
VIII miejsce: Krzysztof Szadach z OSP Kamela

Justyna Marszk
Współpraca:Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.