Paweł Michna najlepszy w I Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kartuz

wtorek, 20 sierpnia 2013 r., 14:21
Zwycięzcą turnieju został Paweł Michna Zwycięzcą turnieju został Paweł Michna fot. nadesłane

Bezkonkurencyjny okazał się w I Turnieju Tenisa Ziemnego w Grzybnie Paweł Michna. Zawodnik ten przeszedł przez całe zawody jak burza, swoją bezdyskusyjną dominację potwierdzając także w meczu finałowym, w którym bez straty seta (!) pokonał Janusza Chmurzyńskiego, triumfując 6:0, 6:0.

Tenisowe zmagania toczyły się na kompleksie boisk "Orlik" w Grzybnie przez ostatnie dwa miesiące. Do rywalizacji stanęło 16 graczy, choć liczbą chętnych była zdecydowanie większa.

Rozgrywki podzielono na dwie fazy. Pierwsza - grupowa, decydowała o tym o jakie cele walczyć będą poszczególni zawodnicy w kolejnej, pucharowej fazie turnieju. Już pierwsze spotkania zawodów pozwoliły jednak wyłonić głównych faworytów. Wśród nich znalazł się też m.in. Paweł Michna, ostateczny triumfator zmagań o Puchar Burmistrza Kartuz.

W finałowym pojedynku nie pozostawił on najmniejszych złudzeń Januszowi Chmurzyńskiemu, deklasując go w dwóch krótkich setach 6:0, 6:0. Trzecie miejsce przypadło organizatorowi turnieju, Zdzisławowi Hildebrandt, który dla odmiany po niezwykle wyrównanym boju uporał się ostatecznie z Aleksandrem Królem 6:4, 4:6, 6:3.

Wręczenia pamiątkowych pucharów i dyplomów za udział w turnieju dokonał kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych w kartuskim magistracie, Dariusz Las. Pogratulował on tenisistom udanej rywalizacji, a organizatorom turnieju podziękował za włożoną pracę i poświęcony czas.

- Wystąpiły pewne trudności z którymi sobie poradziliśmy. Kilka spotkań przełożyliśmy na inny termin. Był to możliwe dzięki wyrozumiałości uczestników. Ideą turnieju było umożliwienie rywalizacji sportowej. Wydaje mi się, że dla większości zawodników ważniejszy był sam udział w turnieju, sprawdzenie swoich możliwości aniżeli końcowe zwycięstwo. Każdy chciał przede wszystkim grać w tenisa - podsumował Zdzisław Hildebrant, zapowiadając jednocześnie, że z całą pewnością będą kolejne edycje turnieju. Dobrą wiadomością jest też to, że liczba uczestników zwiększona zostanie z 16 do 24 graczy.

Końcowe wyniki turnieju

Finał
P. Michna - J. Chmurzyński 6-0, 6-0

o 3 miejsce
Z. Hildebrandt - A. Król 6-4, 4-6, 6-3

o 5 miejsce
J. Sieciechowski - M. Pawłowski 6-3, 6-3

o 7 miejsce
W. Niklas - T. Bronk 6-3, 2-6, 6-1

o 9 miejsce
J. Klaman - J. Byczkowski 6-0, 6-3

o 11 miejsce
P. Telega - S. Formela 6-1, 6-4

o 13 miejsce
M. Byczkowski - T. Labuda

o 15 miejsce
M. Pawlicki - P. Richert 6-0, 6-0

Oprac. Bartek Gruba
Info: KSS Sokół Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.