Niestępowo. Po nagrody skacząc przez anioła

poniedziałek, 23 września 2013 r., 12:42
fot. Longina Templin

Łóżko, płotek, palec, stół, aniołek, diabełek i krokodyl - przeszkody o tak oryginalnych nazwach pokonywały amazonki podczas sobotnich zawodów jeździeckich, które po raz pierwszy zorganizował Akademicki Klub Jeździecki Trójmiasto Stajnia Koń-ak w Niestępowie. Uczestniczki musiały zaliczyć ujeżdżenie, skoki oraz cross. Na mecie czekały nagrody finansowe i sprzęt jeździecki.

Zamierzeniem organizatorów było przeprowadzenie zawodów ogólnopolskich. Niestety, ze względów technicznych skończyło się na sportowej imprezie towarzyskiej. Bez względu na jej rangę nie brakowało emocji, ambicji zawodniczek, pięknych koni i ciekawego widowiska.

Agnieszka Rąbca, prowadzi Akademicki Klub Jeździecki Trójmiasto i to pod jego skrzydłami rozpoczynała jazdę konną już jako mała dziewczynka. Po latach postanowiła stworzyć ośrodek jeździecki głównie z myślą o dzieciach. Od siedmiu lat jest właścicielką stadniny Koń-ak liczącej w tej chwili 25 koni.

- Zaczęło się od rysunków koni, które córka, będąc jeszcze w przedszkolu, namiętnie malowała - wyznał Marek Bisewski z Miszewa, ojciec 12-letniej Julii, która zajęła I miejsce w klasie LL. - Nieco później zaczęła się już jazda na koniach ze stajni, a następnie kupiliśmy jej pierwszego kucyka. Zainteresowanie jazdą konną nie tylko Julii przypadło do gustu, ale całej naszej rodzinie.

W klasie L zwyciężyła Alicja Rotter, która na swoim koncie ma I miejsce w Mistrzostwach Pomorza w WKKW 2013, a w 2012 r. zajęła III miejsce w Halowym Pucharze w ujeżdżeniu i III miejsce Mistrzostwach Pomorza w ujeżdżeniu.

- Alicja jako sześciolatka szukała czegoś dla siebie jako hobby - powiedziała mama Magdalena Rotter. - Styczność z końmi miała dzięki swojemu bratu, który jeździł konno. Zainteresowanie tę dyscypliną sportu sprawiło, że trafiliśmy do stajni Koń-ak i tu zostaliśmy. Muszę przyznać, że córka od początku była bardzo pokorna. Zdarzało się jej spadać z konia, ale to ją zupełnie nie zniechęcało do dalszych prób.

W sobotnich zawodach (w klasie L) najlepszą okazała się Alicja Rotter na koniu Wendhetta. II miejsce Aleksandra Stanik na koniu Chiron. III miejsce - Agata Ćwiklińska na koniu Sporna, a IV miejsce - Agnieszka Rąbca na Kasthali.

W klasie LL zwyciężyła Julia Bisewska na Pasjonata Lisa. II miejsce - Jagoda Kazana na Odessie. II miejsce - Milana Kot na koniu Divah, IV miejsce - Aleksandra Południewska na koniu Vocal i V miejsce - Zuzanna Łukiewska na Foxtrocie.

Longina Templin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.