Stężyca dołączyła do Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk

środa, 9 października 2013 r., 19:43
fot. AL

"Biało - zielona przyszłość z Lotosem" dotarła do Stężycy. W środę w tamtejszej sali widowiskowo - sportowej odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk a klubem Radunia Stężyca. Stężycka szkółka jest ósmym zamiejscowym ośrodkiem na Pomorzu. Obecnie szkoli się w niej niemal 200 adeptów piłki nożnej, a zapisy wciąż trwają.

Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk obejmuje chłopców i dziewczęta w wieku od pięciu do 16 lat. W stężyckim ośrodku szkolenie obejmuje cztery grupy: rocznik 2001/02, 2003/04, 2005/06 i 2007/08. Obecnie w szkółce trenuje około dwustu młodych piłkarzy.

- Jest to bardzo fajny program. Daje bardzo dużą szansę zdolnym dzieciom i młodzieży. Najzdolniejsi mogą w przyszłości grać w najlepszej lidze piłkarskiej. Powstanie ośrodka w Stężycy, to bardzo duże udogodnienie dla rodziców, którzy nie muszą dowozić swoich dzieci do Trójmiasta, by były objęte profesjonalnym szkoleniem. Jest to też szansa dla trenerów. My również będziemy objęci szkoleniem przez najlepszych trenerów w naszym kraju - mówił koordynator Ośrodka Zamiejscowego Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk w Stężycy, Ireneusz Stencel.

Choć treningi w ramach szkółki już trwają, oficjalna inauguracja stężyckiej "biało - zielonej przyszłości z Lotosem" odbyła się w środę w miejscowej hali widowiskowo - sportowej.

W ceremonii podpisania porozumienia wzięli udział między innymi prezes zarządu Lotosu, Paweł Olechnowicz, dyrektor Akademii Tomasz Bocheński, wicemarszałek Ryszard Świlski, wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski, prezes KS Radunia Stężyca, Kazimierz Mejer oraz radni, mieszkańcy i młodzi piłkarze.

Szczególne słowa podziękowania od władz gminy trafiły do prezesa Lotosu, a więc głównego sponsora akademii Pawła Olechnowicza. Otrzymał on metalowy but piłkarski wykonany przez jednego ze stężyckich artystów.

Mimo rozpoczęcia projektu, nadal trwają zapisy do szkółki. Jeśli lubisz piłkę nożną, marzysz o piłkarskiej karierze, chcesz trenować, zapisz się. Szczegóły można uzyskać na stronie Klubu Sportowego Radunia Stężyca bądź też kontaktując się z Ireneuszem Stenclem, trenerem a zarazem koordynatorem zamiejscowego ośrodka akademii w Stężycy.

Anna Lehmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.