40 000 zł na założenie własnej firmy

wtorek, 24 grudnia 2013 r., 01:20
fot. nadesłane

Nawet 40 tys. zł na rozpoczęcie własnego biznesu mogą otrzymać od PCE Marmołowski uczestnicy projektu Mały biznes. Projekt obejmuje również doradztwo i wsparcie szkoleniowe niezbędne do otworzenia i prowadzenia małej firmy.

Mały biznes to kolejny już, po bezpłatnych szkołach dla dorosłych, projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przez PCE Marmołowski w powiecie Kartuskim.

W projekcie udział weźmie 40 osób bezrobotnych w wieku 18-64 lata, zamieszkałych w powiecie kartuskim i zamierzających rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się w styczniu. W poszczególnych gminach powiatu organizowane będą spotkania informacyjne dla potencjalnych kandydatów .

Osoby zakwalifikowane do projektu wezmą udział w serii bezpłatnych szkoleń, w tym między innymi z zakresu: podatków w działalności gospodarczej, obowiązków wobec ZUS, księgowości, zakładania własnej firmy, pisania biznesplanu, prawa pracy, marketingu i reklamy. Podczas szkoleń zapewnione będzie wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu oraz wyprawka.

Dodatkowo uczestnicy skorzystają także z doradztwa indywidualnego i grupowego, w ramach którego otrzymają pomoc w tworzeniu biznesplanu i wniosku o przyznanie dotacji.

Po zakończeniu szkoleń ogłoszony zostanie nabór wniosków o przyznanie dotacji i podstawowego wsparcia pomostowego.

Dotację w wysokości do 40 tysięcy złotych oraz dodatkowe wsparcie pomostowe (nawet 6000 zł) na bieżące wydatki działalności otrzyma 30 osób. Uczestnicy, którzy otrzymają dotację zobowiązani będą do prowadzenia firmy przez okres co najmniej 12 miesięcy. Podczas tego okresu świeżo upieczeni przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie doradców.

Informacje i zgłoszenia:
Kartuzy, ul. Kościerska 3
tel: 58 686 11 20
maly.biznes@marmolowski.pl
www.marmolowski.pl/maly.biznes

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.