Żukowo. 11 zarzutów dla 22-latka

piątek, 7 lutego 2014 r., 12:24
fot. archiwum

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi gm. Żukowo. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek i zdążył już usłyszeć aż 11 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Na swoim koncie ma m.in. przywłaszczenie karty bankomatowej i wypłacenie z niej kwoty 2.000 zł.

Jedną z ofiar młodego żukowianina był mieszkaniec Gdańska, który 16 listopada ubiegłego roku zgłosił kradzież karty bankomatowej i pieniędzy w kwocie 950 zł. Z konta pokrzywdzonego wypłacono za jej pomocą 2.000 zł.

Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, nie był to jedyny przykład przestępczej działalności 22-latka. Krótko po przesłuchaniu postawiono mu pierwsze zarzuty, ale w toku dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie i na podstawie zebranych dowodów, kartuscy stróże prawa przedstawili mężczyźnie kolejne, min. usiłowanie kradzieży pieniędzy w kwocie 14 500 zł.

- Wobec 22-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - podsumowuje Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach i przestrzega jednocześnie, by kody PIN wpisywać dyskretnie, zasłaniając klawiaturę terminala płatniczego, a zwłaszcza zwracać uwagą na wszelkie odstępstwa od standardowego wyposażenia bankomatów.

- W razie zauważenia takich dodatkowych urządzeń natychmiast informować Policję. W żadnym wypadku nie należy trzymać razem karty i jej kodu zabezpieczającego, a szczególnie nie wolno zapisywać numeru PIN bezpośrednio na karcie. Pamiętajmy również, aby nie zostawiać portfela z dokumentami i kartami płatniczymi w miejscach ogólnie dostępnych. Chwilę nieuwagi mogą wykorzystać złodzieje - dodaje Formela.

Oprac. Bartek Gruba
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.