Trwa wyjaśnianie przyczyny pożaru kościoła w Mojuszu

piątek, 14 lutego 2014 r., 16:09
fot. AL

W piątkowy poranek dokonano oględzin pogorzeliska w Mojuszu. W poniedziałek zapadnie decyzja czy kartuska prokuratura rozpocznie śledztwo ws. pożaru kościoła. Obecnie nie ma jednak żadnych przesłanek, by sądzić, że do pożaru doszło na skutek działania osób trzecich.

Prokurator, policja, biegli oraz Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach wraz ze swoim zastępcą udali się na miejsce czwartkowego pożaru kościoła w Mojuszu, by dokonać oględzin pogorzeliska. W poniedziałek prokurator podejmie decyzje czy zostanie wszczęte śledztwo w sprawie pożaru. Póki co nic nie wskazuje na to, by zostało ono wszczynane.

- Na dzień dzisiejszy nie znajdujemy przesłanek, że ktoś umyślnie wzniecił ten pożar. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zwarcie instalacji elektrycznej - mówi Prokurator Rejonowy w Kartuzach, Marek Kopczyński.

Kościół był ubezpieczony, więc parafia liczy na to, że środki z tego tytułu chociaż po części pokryją odbudowę świątyni. Do czasu wzniesienia nowej kaplicy, msze święte będą odbywały się w sali miejscowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej o tych samych godzinach co dotychczas.

Anna Lehmann
współpraca: Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.