Wskaż kandydata do nagrody "Kartëskô Skra"

piątek, 21 lutego 2014 r., 13:14
fot. archiwum/BG

W tym roku już po raz czternasty wręczone zostaną doroczne Nagrody Burmistrza Kartuz, które od 2012 roku noszą nazwę "Kartëskô Skra". Wyróżnienia oraz siedem statuetek trafi do rąk osób, których praca i zaangażowanie miały wpływ na rozwój gminy Kartuzy i jej promocję lub na polepszenie życia mieszkańców. Trwa zbieranie kandydatur.

O tym komu przyznane zostaną nagrody zadecyduje specjalnie powołana kapituła konkursowa. Pośredni wpływ na to mogą mieć jednak sami mieszkańcy, zgłaszając najlepszych ich zdaniem kandydatów. Swoje propozycje zgłaszać mogą również stowarzyszenia, organizacje, osoby prawne, korporacje zawodowe, zrzeszenia przedsiębiorców, instytucje, dyrektorzy placówek oświatowych czy przedstawiciele mediów.

- Zgłoszenia powinny być dokonane w formie pisemnego wniosku i powinny zawierać dane identyfikujące kandydata oraz uzasadnienie jego zgłoszenia jako kandydata do nagrody - wyjaśnia Waldemar Bertling z Wydziału Kultury, Sportu i NGO Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Zgłoszenia można składać do 13 marca do godz. 15 w Kancelarii kartuskiego magistratu (pokój 100).

Przed rokiem statuetki "Kartëskô Skra" odebrali: Tadeusz i Andrzej Bigus z firmy BAT, ks. dziekan Piotr Krupiński - proboszcz parafii WNMP w Kartuzach, zapaśnik Krystian Formela, wieloletni prezes klubu sportowego GKS Cartusia Kartuzy, a także Zbigniew Satke - nauczyciel, przewodnik, historyk i instruktor harcerstwa oraz Teresa i Andrzej Konkolowie - właściciele 12-hektarowego ekologicznego gospodarstwa rolnego.

Oprac. Bartek Gruba
nadesłane/UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.