Ponad 400 rowerzystów na starcie maratonu Cartusia MTB

wtorek, 3 czerwca 2014 r., 12:17
fot. BK

Już po raz trzeci Złota Góra stała się startem i metą maratonu rowerowego Cartusia MTB. W tym roku w imprezie wzięła rekordowa liczba uczestników. Dystans 50 km, 25 km i 12 km dla dzieci pokonało ponad 400 rowerzystów.

Na tegorocznym starcie maratonu rowerowego Cartusia MTB stawiło się ponad 400 cyklistów, co pod względem liczby uczestników czyni trzecią edycję tej imprezy rekordową.

Rowerzyści zmierzyli się jedną z kilku przygotowanych tras. W zależności od stopnia zaawansowania porwać można się było na 25 lub 50 km. Specjalnie dla dzieci przygotowano 12 km dystans.

Na trasie na zawodników czekały panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Mściszewicach i Kolonii, częstując maratończyków smakołykami.

Mimo zmęczenia, rowerzyści mijali linię mety z uśmiechem na twarzy. Tam czekały już na nich pamiątkowe medale, bufet i ciepły posiłek. Zwycięzcami byli wszyscy. Celem imprezy była przede wszystkim aktywność na świeżym powietrzu, połączona z podziwianiem najurokliwszych zakątków Szwajcarii Kaszubskiej. Trasa przebiegała bowiem pomiędzy czterema lokalnymi jeziorami - Wielkie Brodno, Ostrzyckie, Raduńskie Dolne oraz Małe Brodno.

Z racji, że impreza odbyła się przeddzień Dnia Dziecka na najmłodszych czekały nie lada niespodzianki.

Anna Lehmann
współpraca: Bartosz Kitowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.