Piłka Nożna. Puchar Burmistrza Kartuz dla New Look Kartuzy

poniedziałek, 7 lipca 2014 r., 11:03
fot. BG

Już po raz siódmy w Kartuzach rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza tego miasta. W czasie dwudniowych zmagań rywalizowało ze sobą 16 ekip. Najlepszą z nich okazała się ostatecznie drużyna New Look Kartuzy, która w niedzielnym finale rozbiła Armako Kartuzy aż 5:1.

Pierwszego dnia turnieju emocjonować można się było eliminacjami grupowymi. Z 16 ekip zgłoszonych do zawodów awans do kolejnej rundy wywalczyć mogła tylko połowa. Obeszło się bez niespodzianek i w ćwierćfinałach zameldowali się praktycznie wszyscy faworyci. Z grupy A: Zbrójstal/Ekspert Kartuzy oraz Budmax Przodkowo, z grupy B: Graham Sierakowice i Markbud Grzybno, z grupy C: Syldar Kiełpino i Grunke Somonino, a z grupy D: New Look Kartuzy oraz Armako Kartuzy.

Już na etapie 1/4 finały trafiły na siebie dwa zespoły uznawane za głównych faworytów do końcowego triumfu - Syldar oraz New Look. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem 1:0 tych drugich. Niezwykle zacięty był także pojedynek Zbrójstalu z Markbudem, zakończony ostatecznie triumfem kartuzian 4:3. Po wysokich i przekonywujących zwycięstwach w półfinale zameldowały się także Graham i Armako.

Półfinały to już prawdziwe bitwy, w których nie udało się wyłonić zwycięzców w regulaminowym czasie gry. Zarówno mecz Zbrójstalu z New Look, jak i Armako z Grahamem zakończyły się bowiem remisami 1:1. W serii rzutów karnych miejsce w wielkim finale zapewniły sobie dwa zespoły z grupy D: Armako i New Look.

Decydujący mecz turnieju był więc powtórką z eliminacji. Wówczas to lepsze w stosunku 2:1 było Armako. Lepszego momentu na rewanż ekipa New Look nie mogła sobie wybrać. Dwa szybko zadane ciosy przez Mateusza Cymana ustawiły dalszy przebieg spotkania. Mecz zakończył się zresztą wysoką wygraną zespołu New Look 5:1 i to oni odebrali z rąk Mirosławy Lehman Puchar Burmistrza Kartuz.

WYNIKI

1/4 finału
Zbrójstal/Ekspert - Markbud 4-3
Graham - Budmax 6-0
Syldar - New Look 0-1
Armako - Grunke 5-1

1/2 finału
Zbrójstal/Ekspert - New Look 1-1 k. 3-4
Graham - Armako 1-1 k. 1-2

Finał
New Look - Armako 5:1

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.