Na jeden dzień stali sią aniołami dla 51 dzieci

piątek, 11 lipca 2014 r., 16:02
fot. nadesłane

Stać się dla kogoś aniołem na jeden dzień. Tak brzmi główna dewiza inicjatywy charytatywnej "Angel for a Day", która została zrealizowana po raz pierwszy w Polsce 9 lipca 2014r. przez Organizację Lyoness Child & Family Europe, wraz z udziałem Lyoness Poland oraz lokalnych Partnerów Handlowych.

Akcja odbyła się w miejscowości Szymbark w Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w województwie pomorskim, a beneficjentami było 51 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, będących pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach. Celem całego wydarzenia była przede wszystkim dobra zabawa oraz wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci. Dlatego też cała akcja została przeprowadzona w formie "Olimpiady na wesoło".

W ramach olimpiady zorganizowanych zostało wiele konkursów i zabaw, m.in. przejście przez magiczny "Świat Bajek", po którym dzieci musiały udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące opowiedzianych historyjek, wspólne zbieranie woreczków w ogromnej kuli do zorbingu, wzajemne malowanie twarzy i rysowanie, a także zawody sportowe, takie jak skakanie na dmuchanej piłce i skakance oraz zabawa hula-hopem. Mali sportowcy podzieleni zostali na 5 grup, a każda z nich otrzymała własny okrzyk bojowy i szarfy.

Oprócz możliwości udziału w wielu konkursach i zabawach, każde dziecko otrzymało wiele nagród oraz upominków, w tym słodycze, puzzle, gry planszowe oraz drobne gadżety, które ufundowane zostały m.in. przez firmę Chata Michał Szatkowski z Kębłowa, Kwiaciarnię Irys z Somonina oraz przez liderów Lyoness. Znaczny udział w projekcie miała również firma BAT z Sierakowic, która była jednym ze sponsorów wydarzenia.

Dzięki pomocy fundacji dzieci mogły wspólnie ze swoim aniołem przeżyć jeden niesamowity dzień i oderwać się od życia codziennego. Dzień ten pozostanie w ich pamięci na długo.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.