Otwarcie Szlaku Hutniczego - zapisz się i obejrzyj go z perspektywy roweru

wtorek, 15 lipca 2014 r., 09:41
fot. nadesłane

W sobotę nastąpi oficjalne otwarcie Szlaku Hutniczego. Jak na szlak rowerowy przystało, aby zobaczyć walory nowo otwartego traktu, trzeba wsiąść na rower. Na uczestników wyprawy czeka nie tylko 30-kilometrowa urokliwa trasa, ale też i inne niespodzianki.

Sympatycy jazdy na rowerze mają powody do radości. W powiecie kartuskim powstał bowiem nowy szlak rowerowy. Trakt prowadzi niemal wyłącznie przez miejscowości pohutnicze, które powstały przy działających tu w XVII i XVIII wieku hutach szkła. Właśnie dlatego przyjął on nazwę Szlaku Hutniczego.

Poza śladami dawnych układów ruralistycznych i reliktów tradycyjnej zabudowy, przemierzając szlak można podziwiać rozległe widoki na środkową część Pojezierza Kaszubskiego, zobaczyć stare cmentarze i poewangelicki kościół św. Andrzeja Boboli z 1911 roku w Połęczynie, liczący ponad sto lat zespół dworski rodu Hoenów, czy najwyżej położoną wieś na Pomorzu - Chylową Hutę.

Inauguracja szlaku nastąpi w sobotę. Nie będzie to jednak tradycyjne otwarcie, bo zamiast przecinać wstęg, uczestnicy uroczystości wsiądą na rowery i z ich perspektywy obejrzą 30-kilometrowy szlak.

Początek trasy zaplanowano na przystanku kolejowym Wieżyca o godzinie 10.45, metę zaś na przystanku kolejowym w Kiełpinie, gdzie zgodnie z planem uczestnicy wyprawy mają dotrzeć około godziny 17.

Poza przejazdem trasą z przewodnikiem, w programie też m.in. zwiedzanie obiektów, niespodzianki dla uczestników, czy ognisko z kiełbaskami.

Aby wziąć udział w inauguracyjnej wyprawie, trzeba zapisać się. Można to uczynić za pomocą maila: kontakt@wanoga.eu bądź dzwoniąc pod numer 608 831 187. Zapisy trwają do czwartku, 17 lipca.

Organizatorami imprezy są: Wanoga - turystyka dziedzictwa oraz gmina Somonino.

Anna Lehmann
info. Piotr Kowalewski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.