Szymbark. Puchar Wójta wywalczyło OSP Pomieczyno

Powiatowe zmagania druhów za nami

poniedziałek, 18 sierpnia 2014 r., 14:00
fot. NB

W niedzielę na stadionie sportowym w Szymbarku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji stanęło 38 drużyn młodzieżowych z całego powiatu. W najbardziej widowiskowej konkurencji, ćwiczeniu alarmowo-bojowym, zwyciężyli druhowie z Pomieczyna.

Kolejny rok rozgrywek w sportach pożarniczych w powiecie kartuskim zapisze się do historii. W niedzielę, na stadionie sportowym w Szymbarku 38 młodzieżowych drużyn z całego powiatu rywalizowało o miano zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych oraz dodatkowej konkurencji alarmowo-bojowej.

Zawody poprowadził Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach st. bryg. inż. Edmund Kwidziński wraz z mł. bryg. mgr inż. Januszem Kobielą.

Przewodniczącym komisji, czuwającej nad przebiegiem zawodów, był mł. bryg. mgr inż. Romuald Pituła, a w jej skład wchodzili: mł. bryg. Janusz Kobiela, kpt. inż. Fryderyk Mach, st. asp. Kazimierz Gliniecki, st. asp. Sławomir Joskowski, asp. Jarosław Wica, asp. Andrzej Brylowski, mł. asp. Marek Kwidziński, ogn. Daniel Lewna, st. asp. w stanie spoczynku Kazimierz Dampc, st. ogn. w stanie spoczynku Stefan Wandtke i Marian Ropel.

Uczestnikom zawodów dopisywała zarówno pogoda jak i licznie zgromadzona publiczność wraz ze przedstawicielami lokalnych władz samorządowych. Rywalizacja odbywała się w pogodnej, sportowej atmosferze a uczestnicy, najlepsi ze swoich gmin jak zwykle zademonstrowali wysoki poziom.

Druhowie jak zwykle mieli do pokonania sztafetę, odbyli musztrę oraz sprawdzili się w ćwiczeniu bojowym. Po rozegranych konkurencjach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych, którego dokonali zaproszeni goście. Na zakończenie wszyscy uczestnicy i widzowie tradycyjnie posilili się gorącą grochówką.

Puchar Wójta dla najlepszej drużyny w ćwiczeniu alarmowo-bojowym trafił w ręce strażaków z OSP Pomieczyno.

Wyniki:
MDP MĘSKA 15 - 18 Lat:
I OSP Goręczyno
II OSP Pomieczyno
III OSP Zgorzałe
IV OSP Miechucino
V OSP Gowidlino
VI OSP Żukowo
VII OSP Sulęczyno
VIII OSP Prokowo

MDP MĘSKA 12 - 15 Lat:
I OSP Skrzeszewo
II OSP Przodkowo
III OSP Somonino
IV OSP Tuchlino
V OSP Mirachowo
VI OSP Reskowo
VII OSP Sulęczyno
VIII OSP Stężyca

MDP ŻEŃSKA 15 - 18 Lat:
I OSP Goręczyno
II OSP Pomieczyno
III OSP Gowidlino
IV OSP Kistowo
V OSP Sulmin
VI OSP Staniszewo
VII OSP Stężyca

MDP ŻEŃSKA 12 - 15 Lat:
I OSP Prokowo
II OSP Sulęczyno
III OSP Goręczyno
IV OSP Reskowo
V OSP Skrzeszewo
VI OSP Mojusz
VII OSP Zgorzałe

MDP ŻEŃSKA POWYŻEJ 18 Lat:
I OSP Tokary
II OSP Skrzeszewo
III OSP Tuchlino

Mateusz Szynalewski
współpraca: Natalia Bobrowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.